Reklama

Reklama

Ed Sheeran zaśpiewa Elżbiecie II swoją najsłynniejszą balladę miłosną

Wielkimi krokami zbliżają się uroczyste obchody platynowego jubileuszu brytyjskiej monarchini. Już 4 czerwca przed Pałacem Buckingham odbędzie się koncert z udziałem takich gwiazd, jak Diana Ross, Elton John, Alicia Keys czy Hans Zimmer. A następnego dnia ulicami Londynu przejście karnawałowa procesja, którą uświetni występ Eda Sheerana!

Ed Sheeran zaśpiewa swoją słynną miłosną balladę "Perfect". Będzie to hołd nie tylko dla królowej Elżbiety II, ale też dla jej zmarłego męża, księcia Filipa.

Elżbieta II świętuje w tym roku platynowy jubileusz panowania. Sędziwa monarchini wstąpiła na brytyjski tron 6 lutego 1952 roku i rządzi nieprzerwanie od siedmiu dekad. Z tej okazji przygotowano wiele uroczystości na cześć królowej, a główne obchody zaplanowane są na pierwszy weekend czerwca. Rozpocznie je coroczna parada wojskowa Trooping the Colour w centrum Londynu. Swój udział w owych obchodach zapowiedziały już słynne hollywoodzkie gwiazdy - Helen Mirren i Tom Cruise, który ma pełnić rolę prezentera.

Reklama

Jednym z szumnie zapowiadanych wydarzeń jest koncert, który odbędzie 4 czerwca przed Pałacem Buckingham. Na scenie zobaczymy m.in. Eltona Johna, Alicię Keys, Hansa Zimmera i Dianę Ross, która podkreśliła w oświadczeniu, iż jest "zachwycona z powodu otrzymania zaproszenia do występu przy tak wyjątkowej okazji". Swój udział potwierdzili także Duran Duran, Rod Stewart, Craig David, Ella Eyre, Elbow, Celeste, Andrea Bocelli, Sigala i Nile Rogers.

Zobacz również: Problemy w szkole George'a i Charlotte. Chodzi o parkowanie! 

Ed Sheeran zaśpiewa królowej swój największy przebój. To nie koniec atrakcji!

Następnego dnia w Londynie odbędzie się huczna karnawałowa impreza, której kulminacyjny punkt stanowić ma uroczysta procesja. Tuż przed wieńczącym paradę wspólnym odśpiewaniem państwowego hymnu wystąpi Ed Sheeran. Jeden z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy wykona swoją słynną miłosną balladę "Perfect" w hołdzie dla królowej Elżbiety II i jej zmarłego męża, księcia Filipa. Inną atrakcją jubileuszowego korowodu "Jubilee Pageant" będzie utrzymana w stylistyce Bollywood inscenizacja zaślubin Elżbiety i Filipa z udziałem 250 bollywoodzkich tancerzy i tancerek.

Obchody platynowego jubileuszu panowania są dla brytyjskiej władczyni pierwszą tak ważną uroczystością, w czasie której zabraknie u jej boku ukochanego męża. Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku, dwa miesiące przed setnymi urodzinami. Na instagramowym profilu rodziny królewskiej pojawił się wówczas post ku czci księcia Edynburga. Przywołano w nim wypowiedź Elżbiety II z 1997 roku, wygłoszoną z okazji 50. rocznicy ich ślubu. "Przez te wszystkie lata był moją siłą i oparciem, a ja i cała jego rodzina oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż ktokolwiek by się spodziewał, większy niż kiedykolwiek się dowiemy" - mówiła o małżonku monarchini. 

Zobacz również:

Ekspert od mowy ciała analizuje wystąpienie księżnej Charlene. Jest źle? 

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy