Reklama

Reklama

Enya: Zarabia miliony i mieszka w zamku z masą kotów

Enya to jedna z najpopularniejszych wokalistek świata i najbogatsza irlandzka artystka, zaraz po grupie U2. Gwiazda znana jest także z tego, że bardzo chroni swoją prywatność i żyje w wielkim zamku z ukochanymi kotami. Niektórzy jej to wypominają!

Enya, autorka takich hitów jak "Orinoco flow" czy "Only time" znana jest z tego, że bardzo chroni swoją prywatność. Choć nigdy nie odbyła solowej trasy koncertowej, to jest też najlepiej sprzedającą się solową artystką Irlandii i najlepiej sprzedającą się irlandzką artystką, zaraz po grupie U2!

Enya sprzedała 26,5 miliona albumów tylko w USA i ponad 80 milionów płyt na całym świecie - dzięki temu jest nie tylko jednym z najlepiej sprzedających się, ale i najbogatszych artystów na świecie. Jest także laureatką wielu nagród - w tym siedmiu World Music Awards. Była także nominowana do Oscarów i Złotych Globów -  za utwór "May It Be", napisany do "Władcy pierścieni". Posiada również tytuł doktor honoris causa. 

Enya rzadko występuje na scenie, uważana jest za samotniczkę, która najlepiej czuje się w swoim własnym towarzystwie. Co ciekawe, spokój znalazła w ogromnym zamku Manderley Castle, w pobliżu Dublina. Jej sąsiadem jest Bono, a współlokatorami ukochane zwierzaki. 

Reklama

Gdy Enya zakupiła zamek, wymagał on wielu poprawek. Gwiazda przeprowadziła więc gruntowny remont, zainstalowała kamery i światła oraz czujniki bezpieczeństwa. Teraz nigdzie nie czuje się tak dobrze, jak w odosobnionym zamku. 

- powiedziała w jednym z wywiadów. 

Enya przyznała także, że mieszkanie w ogromnym zamku nad samym morzem bardzo ją inspiruje, a jego historia jest naprawdę imponująca. 

Zobacz również: Elżbieta Dmoch, gwiazda 2 plus 1 zwróciła się do fanów 

Enya mieszka w ogromnym zamku z masą kotów. Oto jego historia!

Zamek zbudowano w 1840 roku na cześć młodej królowej i nazwano go Zamkiem Wiktorii. Ta jednak nigdy go nie odwiedziła. W 1900 roku zamek strawił pożar, ale wkrótce po tym został kupiony przez spadkobiercę whisky. Przez kolejne lata zamek zmieniał właścicieli aż w końcu trawił w ręce wokalistki. Teraz szczęśliwa Enya mieszka w nim z całą masą kotów oraz kilkoma pracownikami, którzy opiekują się jej majątkiem.

Zobacz również:

Sara James ostro o Polakach. Zrobiło się nieprzyjemnie! 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Enya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy