Reklama

Reklama

Ile zarabia Zenek Martyniuk? Gwiazda disco polo może liczyć na wysokie stawki koncertowe

W ostatnim czasie zarobki gwiazd disco polo są tematem wielu dyskusji. Zenek Martyniuk od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a to oznacza, że nie może narzekać na niskie stawki koncertowe. Wynagrodzenia, które otrzymuje, zwalają z nóg.

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk swoją przygodę z muzyką disco polo rozpoczął w 1989 roku. To właśnie wtedy wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Obecnie gwiazda disco polo cieszy się popularnością zarówno wśród starszych, jak i młodszych osób, a śpiewane przez niego hity dość często są nieodłącznym elementem wesel i zabaw sylwestrowych. 

Zenek Martyniuk nie może narzekać na brak zainteresowania. Ma na swoim koncie 20 wydanych płyt, dzięki którym zdobył nie tylko sławę i pieniądze, ale także rzesze fanów. W Polsce gatunek disco polo jest dość popularny, a Zenek Martyniuk uchodzi za czołowego przedstawiciela tego nurtu. Jego charakterystyczny głos zna niemal każdy, a piosenki takie jak "Przekorny los", czy "Przez twe oczy zielone" na długo zostają w pamięci. Nic więc dziwnego, że stawki koncertowe wokalisty stale rosną. 

Zobacz także: Cezary Żak opowiedział o swojej diecie. To dzięki niej schudł 30 kg

Reklama

Ile zarabia Zenek Martyniuk?

To ile zarabiają gwiazdy disco polo, od dawna nurtuje wiele osób. Agencja Artystyczna "Luxart" podaje, że Zenek Martyniuk i zespół Akcent orientacyjnie za jeden koncert otrzymuje od 25 tys. do 30 tys. zł. Warto podkreślić, że podane ceny nie zawierają m.in. podatku VAT, kosztu hotelu oraz opłat ZAiKS. 

Stawki wyglądają zupełnie inaczej w przypadku większych imprez, takich jak, chociażby koncert sylwestrowy. Zenek Martyniuk w ostatnich latach pojawiał się na scenie TVP, a wiele osób co roku zastanawia się, ile za to zarabia. 

Zobacz także: Zenek Martyniuk zagra koncert na... uniwersytecie. Lokalni muzycy oburzeni

Internetowe źródła podają, że w 2021 roku Zenek Martyniuk za sylwestrowy występ otrzymał 50 tys. zł. Jak czytamy na disco.polo.info, w tym razem stawka mogła zostać podwojona, a gwiazda zespołu Akcent zarobiła nawet 100 tys. zł. 

Nie da się ukryć, że gwiazdor disco polo zarabia zawrotne sumy pieniędzy, a więc nie musi się przejmować szalejącą inflacją oraz drożyzną. Trzeba podkreślić, że Zenek Martyniuk może również liczyć za zyski ze sprzedaży płyt oraz reklam.        

*** 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy