Irena Santor zachwyca klasą. W jej wiek aż trudno uwierzyć

Dawno niewidziana zachwyciła klasą i elegancją. Irena Santor, zazwyczaj stroniąc od podobnych imprez, pojawiła się na premierze filmu „A jak Antkowiak”. I skupiła na sobie wzrok wszystkich. Artystka skończy wkrótce 90 lat, a wigoru pozazdrościć może jej niejedna młodsza koleżanka z branży.

Irena Santor zadała szyku na premierze. W tym roku skończy 90 lat
Irena Santor zadała szyku na premierze. W tym roku skończy 90 lat VIPHOTO/East NewsEast News

W poniedziałkowy wieczór (27 maja 2024 r.) w Kinie KinoGram zaroiło się od gwiazd. To wtedy odbyła się premiera filmu "A jak Antkowiak", opowiadającym o Jerzym Antkowiaku, legendzie Mody Polskiej. Stylista i projektant urodził się w 1935 roku, a w PRL-u trudno było znaleźć osobę, która nie znałaby jego nazwiska. Jego kolekcje prezentowano między innymi w Paryżu.

Na oficjalnej premierze nie zabrakło tłumu gwiazd - a wśród nich Jolanty Kwaśniewskiej, Lidii Popiel czy Heleny Norowicz. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła również, niewidziana od dawna, Irena Santor. Na ściance wręcz promieniała.

Irena Santor bryluje na ściance. Zadała szyku

Kilka miesięcy temu media głośno rozpisywały się o stanie zdrowia Ireny Santor. Fani wokalistki z zaniepokojeniem oczekiwali kolejnych wieści, wkrótce dowiadując się, że ta przeszła operację. Niedługo później trafiła do Domu Artystów w Skolimowie, gdzie nabierała sił i odpoczywała.

"Odzyskuję już siły. Jestem pod opieką wspaniałych lekarzy i przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Zamierzam jeszcze długo cieszyć się życiem, a zbliżająca się wiosna napawa mnie radością" - mówiła wówczas w rozmowie z "Super Expressem". Teraz pojawiła się publicznie na salonach i zachwyciła.

Irena Santor zadała szyku na premierze. Postawiła na klasykę w połączeniu z elegancją
Irena Santor zadała szyku na premierze. Postawiła na klasykę w połączeniu z elegancjąWojciech Olkusnik/East NewsEast News

Przy okazji premiery filmu "A jak Antkowiak" Irena Santor z chęcią pozowała fotoreporterom, prezentując niezwykle elegancką, ale jednocześnie kobiecą stylizację. Tego dnia wokalistka postawiła na czarną sukienkę z rękawem ¾, do której dobrała skromne buty. Całość uzupełnił nonszalancko zarzucony na szyję, beżowy szal.

Irena Santor zachwyca. Trudno uwierzyć w jej wiek

"Mam bardzo nieskromne marzenie, bo to nie życzenie, ale marzenie. Ja bym chciała, żeby życie trwało bardzo długo. W moim pojęciu oczywiście. Czyli do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale to oczywiście złudne marzenie, wiem, że kiedyś trzeba będzie odejść" - wyznała swego czasu magazynowi "Viva!".

W tym roku Irena Santor skończy 90 lat. Gracji i uroku można jej jednak pozazdrościć. Wokalistka wygląda wręcz kwitnąco i promiennie, zdając się przeżywać kolejną młodość. Ostatnie, publiczne wyjście zdaje się być tego najlepszym dowodem.

„Zbliżenia”. Anna Dymna. O wspomnieniach i spotkaniach dających siłęINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas