Reklama

Reklama

Kiedyś był bożyszczem nastolatek. Co robi dziś Krzysztof Antkowiak?

Bożyszcze nastolatek i cudowne dziecko lat 80. Krzysztof Antkowiak w 1988 roku oczarował publiczność Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu swoim wykonaniem piosenki „Zakazany owoc”. Niedługo potem został gwiazdą. Koncerty, sława i pieniądze – życie stało przed nim otworem. Jednak Krzysztof Antkowiak załamał się i wycofał z show-biznesu. Dziś odważnie mówi o swoich demonach – alkoholu, hazardzie. Jak zmienił się przez te wszystkie lata?

Szybka kariera. "Ludzie zaczęli mnie rozpoznawać"

Krzysztofa Antkowiaka  nie trzeba przedstawiać nikomu,  kto dobrze pamięta lata 80. W trakcie 25. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1988 roku wystąpił z piosenką "Zakazany owoc", do której tekst napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Krzesimir Dębski. Fenomenalne wykonanie 14-latka otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery. Już następnego dnia "Zakazany owoc" nuciła cała Polska.

Krzysztof Antkowiak rozpoczął karierę w bardzo młodym wieku. Rok po pamiętnym występie w Opolu ukazała się jego debiutancka płyta studyjna "Zakazany owoc". Krążek szybko pokrył się złotem. Utwór "Zakazany owoc",  który mimo upływu czasy nie schodził z list przebojów w 1990 roku pojawił się w filmie "Mów mi Rockefeller".

Reklama

Nagła przerwa. "Zapaliłem pierwszego papierosa"

Antkowiak mimo młodego wieku bardzo dobrze radził sobie na scenie. Nie mógł narzekać na brak  zainteresowania - publiczność go kochała, a jego kolejne utwory zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. Mimo tego Antkowiak w 2000 roku postanowił przerwać karierę - zdecydował się rozpocząć naukę w szkole muzycznej. Gościnnie pojawiał się na płytach innych gwiazd muzyki: Edyty Górniak, Anny Jurksztowicz, czy Kasi Zdulskiej.

Niestety, Krzysztof Antkowiak przeżył w młodym wieku załamanie. W rozmowach z mediami wielokrotnie wspominał, że powodem depresji była nieszczęśliwa miłość. 

Niestety, używki wciągnęły Krzysztofa Antkowiaka na długo. Muzyk wspomina, że w czasie załamań w jego umyśle pojawiały się nawet myśli samobójcze. "Byłem w stanie tak tragicznym, że planowałem już odejść z tego świata" - przyznał szczerze Antkowiak.

Co obecnie robi Krzysztof Antkowiak?

Co uratowało życie prywatne i zawodowe Antkowiaka? Wokalista dziś przyznaje, że nadzieję odnalazł w modlitwie. Gwiazdor całkowicie zmienił swoje życie. Dziś jest dumny z tego, że udało mu się wyjść w nałogów.  "Gdy nie jest się zniewolonym, zaczyna się na nowo żyć. I to jest piękne" - zaznaczył Antkowiak w rozmowie z misyjne.pl. 

Czym dziś zajmuje się gwiazdor lat 80.? Krzysztof Antkowiak nigdy nie zrezygnował z muzyki - tworzy i koncertuje. W 2020 roku wraz z katolickim wydawnictwem RTCK Rób To Co Kochasz, wydał płytę pt. "Zostanie mi muzyka...". W lutym 2021 uzyskała status platynowej płyty.***
Zobacz również:

Tak zmienił się Szymon Wydra. 20 lat temu wszyscy o nim mówili

Często łapiesz infekcje? Przyczyną może być niedobór witaminy K

Trzy produkty, które podbijają cukier. Cukrzycy powinni na nie uważać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Antkowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy