Reklama

Reklama

Kochanka Williama znika z dworu? Oto powód!

Markiz Cholmondeley, czyli David Rocksavage po śmierci królowej Elżbiety II utracił swoją pozycję i musiał oddać stanowisko lorda szambelana następcy. Wszystko wskazuje więc na to, że Kate odetchnęła z ulgą, bo to właśnie żona lorda posądzana była o romans z księciem Williamem!

Lord szambelan to jeden z urzędników dworu królewskiego w Wielkiej Brytanii, zajmujący się jego organizacją i funkcjonowaniem. Do 1968 roku zajmował się on także... cenzurą przedstawień teatralnych. W Polsce odpowiednikiem lorda szambelana był marszałek nadworny koronny. 

Za życia Elżbiety II funkcję lorda szambelana pełnił arystokrata i filmowiec, David Rocksavage. Zadebiutował na tym stanowisku w 1990 roku i przez lata cieszył się ogromną sympatią królowej. Teraz jednak, po śmierci monarchini, musiał pożegnać się z pracą!

powiedział "Daily Mailowi" przyjaciel Rocksavage'a. 

Zgodnie z obowiązującą w Wielkiej Brytanii tradycją, śmierć Elżbiety II oznacza zmiany na stanowisku lorda szambelana - teraz został nim siódmy lord Carrington, którego zmarły ojciec był przed laty ministrem spraw zagranicznych w rządzie Margaret Thatcher. 73-latek wykonuje już pierwsze zadania i powitał nowego króla Karola III i królową konsortę Camillę w Westminster Hall. 

Reklama

Zobacz również: Księżniczka Anna wyjawiła, że była przy śmierci królowej! 

Rzekoma kochanka Williama znika z dworu? Kate zażądała jej usunięcia!

O byłym lordzie głośno było w ostatnich latach nie tylko za sprawą jego pracy dla królowej, ale także życia prywatnego. Od czasu do czasu w mediach pojawiały się bowiem plotki dotyczące jego żony, eksmodelki Rose Hanbury i księcia Williama! Parę podejrzewano o romans, a pikanterii całej sprawie dodawał fakt, że Rose uważano za dobrą przyjaciółkę Kate Middleton. Teraz jednak, gdy były lord i jego żona nie będą już tak częstymi gośćmi na dworze, plotki na pewno ucichną, a Kate odetchnie z ulgą - ponoć już jakiś czas temu zażądała usunięcia Rose z najbliższych kręgów.

Rose Hanbury i były lord pobrali się w 2009 roku i mają trójkę dzieci - bliźnięta Alexandra i Olivera oraz córkę Iris. Przez lata sugerowano, że dziewczynka jest córką księcia Williama.

Zobacz również:

Król Karol III pozbawiony tronu. Ekspresowa abdykacja i sensacyjny następca?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy