Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II czuje się coraz gorzej? Najnowsze zdjęcia nie kłamią

Wielka Brytania ma nową premierkę - Liz Truss, która zajęła miejsce Borisa Johnsona. Z tej okazji królowa Elżbieta II przyjęła brytyjską polityk na prywatnej audiencji, by omówić bieżące sprawy. Spotkanie zostało oczywiście uwiecznione na zdjęciach, a te... zaniepokoiły Brytyjczyków!

Liz Truss nową premierką Wielkiej Brytanii. Spotkała się z królową Elżbietą II

Spore zmiany zaszły w brytyjskiej polityce, gdzie fotel premiera Wielkiej Brytanii objęła Liz Truss po nagłym odejściu z tej funkcji Borisa Johnsona.

 Nowa szefowa Partii Konserwatywnej została wezwana przez głowę państwa - królową Elżbietę II w celu przywitania na nowym stanowisku i omówienia pilnych spraw państwowych. 

Liz Truss zjawiła się w zamku Balmoral w Szkocji, a spotkanie z monarchinią odbyło się pod obstrzałem reporterów. 

To było także ważne wydarzenie z tego względu, iż sama królowa Elżbieta II obecnie rzadko pokazuje się publicznie, co tylko podsyca krążące plotki o jej złym stanie zdrowia. 

Królowa Elżbieta II i jej problemy z poruszaniem się. Jest coraz gorzej?

Spotkanie z nową premierką Wielkiej Brytanii było doskonałą okazją ku temu, by położyć kres pogłoskom o złym stanie zdrowia Elżbiety II, lecz nie do końca się to udało. 

Reklama

Otóż na zdjęciach, jakie wykonano podczas tej sytuacji, sędziwa królowa podpiera się laską, co zwróciło uwagę mediów. Problemy z poruszaniem się u królowej pojawiły się już jakiś czas temu i najwidoczniej tylko się pogłębiają. 

Decyzja o tym, że Liz Truss przybędzie do posiadłości królowej oddalonej od Londynu o 800 kilometrów została także podjęta ze względu na stan zdrowia monarchini, by ta nie musiała pokonywać tego dystansu sama. 

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Elżbieta II jest coraz starsza i niestety obawiają się o postęp jej złego samopoczucia. Rodzina królewska oraz najważniejsze osoby w państwie są już od dawna gotowi na różne ewentualności w tej kwestii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Liz Truss

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy