Reklama

Książę Andrzej traci tytuły królewskie. Jest decyzja Królowej Elżbiety II

Książę Andrzej straci wszelkie stopnie wojskowe, nie będzie zarządzał organizacjami, a także straci przywilej nazywania go Jego Królewską Wysokością - takie decyzje podjęła Królowa Elżbieta II. Pałac Buckingham opublikował oficjalne oświadczenie zawierające te postanowienia, gdy stało się jasne, że książę Andrzej odpowie przed sądem w sprawie molestowania seksualnego Virginii Giuffre.

Książę Andrzej bez tytułów i stopni wojskowych

Książę Andrzej został oskarżony o wykorzystanie seksualne, którego miał dopuścić się na nieletniej wówczas Virginii Giuffre. Do zdarzenia miało dojść w 2001 roku, gdy  Giuffre miała wówczas 17 lat. 

 Twierdzi ona, że wszystko wydarzyło się w willi przyjaciela księcia Andrzeja, Jeffrey'a Epsteina. Dziś, po latach od okropnej sytuacji kobieta domaga się odszkodowania, które może wynieść miliony dolarów. 

Książę Andrzej ubiegał się o oddalenie powództwa przeciwko niemu, ale sąd federalny w Nowym Jorku odrzucił starania księcia. Syn królowej Elzbiety stanie przed sądem jeszcze w tym roku jako osoba prywatna. 

Królowa Elżbieta II podjęła decyzję w sprawie księcia Andrzeja

W związku z zaistniałą sytuacją królowa Elżbieta II podjęła stanowcze kroki wobec syna. W dniu 13 stycznia 2022 roku Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym czytamy: 

"Za zgodą królowej przynależność księcia Yorku do wojska i patronaty królewskie powróciły do królowej. Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i broni tej sprawy jako osoba prywatna".

Decyzja królowej nastąpiła także po nadejściu listu z podpisami 150 weteranów wojennych, którzy wzywali królową do odebrania tytułów i stopni wojskowych księciu Andrzejowi. 

Reklama

***
Zobacz również: 

Królowa Elżbieta II postawiła pałac Buckingham na równe nogi! Wielki smutek

Książę Andrzej odpowiadał tylko przed królową. Zastraszał pracowników?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książę Andrzej | Królowa Elżbieta II | Virginia Giuffre

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy