Reklama

Reklama

To najpiękniejsza kobieta na świecie. Zdaniem chirurga plastycznego ma najlepsze proporcje

Badania chirurga plastycznego wskazały najpiękniejszą kobietę na świecie. Okazuje się, że zgodnie z wytycznymi tzw. złotego podziału na to miano zasługuje Bella Hadid. Lekarz sporządził listę kobiet, których proporcje również zasłużyły na wyróżnienie. Oto kto jeszcze znalazł się w zestawieniu.

Bella Hadid - najpiękniejsza kobieta na świecie wg złotego podziału

Teoria złotego podziału, którą nazywa się również boską lub złotą proporcją została wynaleziona w starożytnej Grecji. Przypisuje się jej niezwykłe wartości estetyczne, a opiera się ona na zachowaniu odpowiednich proporcji między danymi elementami. Znalazła zastosowanie nie tylko w matematyce, ale także sztuce, grafice i architekturze. 

Chirurg plastyczny Julian De Silva posłużył się zasadami złotego podziału i stworzył listę najpiękniejszych kobiet na świecie, które są niemal bliskie perfekcji. Swoje badania oparł na pomiarach wielkości i pozycji oczu, brwi, nosa, ust, podbródka i szczęki. Chociaż mogłoby się wydawać, że piękno dla każdego oznacza coś zupełnie innego, to lekarz postanowił pokazać, jak ono wygląda z matematycznego punktu widzenia. Chirurg plastyczny opracował listę za pomocą najnowszych technik obliczeniowych, które wykorzystuje w swojej pracy. 

Zobacz także: Selena Gomez spotyka się ze znanym muzykiem? Oto, co wiemy o wybranku gwiazdy

Reklama

Jak się okazuje, stworzoną przez lekarza listę najpiękniejszych kobiet na świecie otwiera Bella Hadid. Zdaniem specjalisty to właśnie ona jest najbliżej ideału piękna. Modelka uplasowała się na pierwszym miejscu z wynikiem 94,35 proc. pod względem symetrii.

Kto jeszcze znalazł się na liście najpiękniejszych kobiet?

Światowej sławy modelka Bella Hadid ma siostrę Gigi, która również chodzi po wybiegach największych domów mody. Okazuje się, jednak, że 27-latka nie znalazła się w zestawieniu chirurga plastycznego. Na drugim miejscu uplasowała się Beyonce z wynikiem 92.44 proc., a tuż za nią Amber Heard, która zgodnie z teorią złotego podziału uzyskała 91.85 proc. Na kolejnych miejscach na liście Juliana De Silvy znalazły się również: 

Zobacz także: Rita Ora robi nowy tatuaż. Przy okazji chwali się płaskim brzuchem

  • Ariana Grande (91.81 proc.) 
  • Taylor Swift (91. 64 proc.)
  • Kate Moss (91.05 proc.) 
  • Scarlett Johansson (90.91 proc.) 
  • Natalie Portman (90.50 proc.) 
  • Katy Perry (90.08 proc.) 
  • Cara Delevingne (89.99 proc.)   

***

Najpierw charakter, potem wygląd? Randkuj w ciemno na anonimowym czacie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bella Hadid | najpiękniejsze kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy