Reklama

Reklama

Znani dziadkowie i babcie. Niektórzy doczekali się już niezłej gromadki!

Nie ma to jak babcia i dziadek – zawsze przyjmą z otwartymi ramionami, znajdą czas dla swoich wnucząt, obdarzając je nieprzebranymi pokładami miłości. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, które w Polsce obchodzimy rokrocznie 21 i 22 stycznia, przedstawiamy najbardziej znanych polskich i zagranicznych dziadków. Niektórzy doczekali się już niezłej gromadki!

Mówi się, że rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania. Na pewno jest w tym trochę prawdy, jednak babcia i dziadek poza ukradkowym przemycaniem słodyczy czy pozwalaniem na dłuższe siedzenie przed telewizorem, potrafią też wiele nauczyć. 

Mają zazwyczaj więcej wolnego czasu niż rodzice i chętnie służą pomocą. Opowiadają fascynujące historie z przeszłości, pokazują ciekawe miejsca, przygotowują najlepsze obiady, uczą piosenek, wierszyków i innych rzeczy, które najmłodsi pamiętają na bardzo długo. Nic więc dziwnego, że w Dzień Babci i Dziadka, które w Polsce obchodzimy 21 i 22 stycznia, kwiaciarnie pękają w szwach, a na wykonanie specjalnie personalizowanych upominków trzeba czekać tygodniami.

Reklama

To wyjątkowe święto obchodzić będzie również wiele polskich i zagranicznych celebrytów oraz celebrytek. Niektórzy kolejny raz z rzędu, inni po raz pierwszy. Wśród znanych dziadków i babć są też tacy, którzy aktywnie prowadzą swoje konta w mediach społecznościowych i dumnie publikują tam zdjęcia wnucząt - stąd też wiemy jak się zmieniają. Niektóre są już dorosłe i poszły w ślady swoich dziadków. 

Znane babcie i dziadkowie

 • Bożena Dykiel

Bożena Dykiel ma dwie córki - Marię (36 lat) i Zofię (34 lata), a także czwórkę wnucząt, z których jest bardzo dumna. To 7-letni Maks, 5-letni Maciej, 4-letnia Marysia i 2-letnia Weronika. Co prawda aktorka nadal jest aktywna zawodowo i nie ma dla nich zbyt dużo czasu, jednak stara się im poświęcać każdą wolną chwilę. Wraz z chłopcami gościli nawet kilka lat temu w programie śniadaniowym.

 • Magda Gessler

Magda Gessler jest babcią stosunkowo od niedawna. Jej córka Lara pierwszy raz została mamą jesienią 2020 roku - powitała wówczas na świecie Nenę. W ubiegłym roku na świat przyszło jej drugie dziecko - syn Bernard. Polska restauratorka nie kryje radości. Pochwaliła się nawet ostatnio zdjęciem swoich wnucząt na Instagramie. Wyznała, że jest w nich zakochana!

 • Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska jest szczęśliwą babcią od 22 lat. Co więcej, jej wnuczka Karolina Matej odziedziczyła po babci jak i mamie - Katarzynie Jungowskiej niezwykły zmysł artystyczny. Ma talent aktorski jak i wokalny. Obecnie studiuje na warszawskiej filmówce. W jednym z wywiadów Szapołowska wyznała, że z wnuczką łączy ją bardzo mocna więź.

 • Małgorzata Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska spełnia się jako babcia już od kilku lat. Ma trójkę wnucząt - najstarszy Józef w tym roku skończy 4 lata - jest to dziecko syna aktorki - Jana i jego partnerki Joanny Jarmołowicz. Drugim wnukiem Ostrowskiej-Królikowskiej został w ubiegłym roku Vincent - syn Antka i Joanny Opozdy. Jesienią 2022 przyszło natomiast na świat pierwsze dziecko jej najstarszej córki - Julii.

 • Krystyna Janda

Krystyna Janda jest szczęśliwą babcią już od 26 lat - tyle ma jej najstarsza wnuczka Lena. Druga - Jadwiga jest już pełnoletnia. Janda pochwaliła się nawet zdjęciem z wnuczkami w mediach społecznościowych. Obie są owocem związku Marii Seweryn i jej byłego męża Roberta Jaworskiego. W 2016 roku córka Jandy urodziła trzeciego potomka - syna Aarona. 

 • Grzegorz Markowski

Wnuka ma też Grzegorz Markowski. Jest to syn Patrycji Markowskiej i Jacka Kopczyńskiego - dziś 15-letni Filip. Podobnie, jak mama znany dziadek, nastolatek pasjonuje się muzyką.

 • Marek Koterski 

Kilka lat temu szczęśliwym dziadkiem został polski reżyser filmowy i teatralny - Marek Koterski. Pięcioletni Fryderyk jest owocem związku jego syna - Michała Koterskiego i modelki - Marceliny Leszczak.

 • Krzysztof Cugowski

Dwójkę nastoletnich już wnucząt ma także Krzysztof Cugowski. Syn wokalisty "Budki Suflera" - Wojciech jest ojcem 14-letniej Weroniki, a Piotr - 12 letniego chłopca, który jest jego imiennikiem.

 • Jane Fonda

Dumną babcią jest także Jane Fonda. 85-letnia aktorka cieszy się z dwójki wnucząt: Malcolma i Vivy. Są to dzieci jej córki - Vanessy. Gwiazda sama przyznaje, że zdarza jej się rozpieszczać wnuki i każdą wolną chwilę stara się im poświęcać.

 • Kris Jenner

Babcią z prawdziwego zdarzenie jest seniorka rodu Kardashian-Jenner. 67-letnia Kris jest już babcią dziesięciorga wnucząt: North, Chicago, Psalma i Sainta (dzieci Kim Kardashian), True (córka Kloe Kardashian), Stormi (córka Kylie Jenner), Masona, Penelope i Reigna (dzieci Kourtney Kardashian) oraz Dream Renee (córka Roba Kardashiana). Jak można się domyślać, babcia ma pełne ręce roboty!

 • Ozzy Osbourne

Równie imponującą gromadką wnucząt może pochwalić się Ozzy Osbourne. Lider zespołu Black Sabbath wie co to znaczy mieć dużą rodzinę. Muzyk ma szóstkę dzieci, dzięki którym dziś jest dziadkiem sześciorga wnucząt - Isabelle, Kitty i Harry’ego (dzieci córki Jessicy), Mię i Elijaha (dzieci syna Louisa Johna), Pearl (córkę syna Jacka).

 • Pierce Brosnan

Pierce Brosnan jest natomiast dumnym dziadkiem już nie trojga, a czworga wnucząt. W listopadzie 2022 ogłosił, że jego najstarszemu synowi urodziło się drugie dziecko - Jaxxon Elijah Brosnan. Ponadto aktor ma również wnuczkę Isabellę Sophie i wnuka Lucasa - dzieci jego zmarłej córki Charlotte, a także Marley Mię - córkę syna Seana.


***

Czytaj również: 

Babcie, które zna cały świat

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziadkowie i babcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy