Dla Skorpiona jest nim kot. Każdy znak zodiaku ma swoje zwierzę mocy

Zwierzęta mocy, zwane również zwierzętami totemicznymi, towarzyszą nam przez całe życie. Spotykamy je na różnych etapach swojej wędrówki, przypadkiem trafiają do naszych domów, odwiedzają nas w snach. Przypisane są nam już przy urodzeniu - to od tej daty zależy, czy twoim opiekunem będzie kot, czy żółw. Co to wszystko oznacza? Sprawdzamy!

Dla Skorpiona jest nim kot. Każdy znak zodiaku ma swoje zwierzę mocy
Dla Skorpiona jest nim kot. Każdy znak zodiaku ma swoje zwierzę mocy123RF/PICSEL

Zwierzęta mocy pochodzą z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Zaraz po narodzeniu, dziecku przyznawano zwierzęcego przewodnika, który miał być jego nauczycielem, towarzyszem i obrońcą. To właśnie dlatego Indianie często mieli przy sobie symbole i totemy zwierząt, z którymi zostali połączeni na całe życie.

Nie musimy mieć jednak indiańskich korzeni, by korzystać z pomocy zwierząt i mieć przy sobie symbole tych, które są nam szczególnie bliskie. Zwierzęta mocy przypisane zostały również konkretnym znakom zodiaku i wspierają je w podejmowaniu właściwych decyzji oraz samorozwoju.

Zwierzę mocy Barana - Ryś

Ryś jest samotnikiem, więc wzywa Barana do polegania na sobie i własnych zmysłach. Obdarza wytrzymałością, umiejętnością rozpoznawania sygnałów, uczy czujności i umiejętności maskowania. Ryś ma jednak wady! Bywa podstępny, płochliwy i często czuje się nieswojo w towarzystwie innych osób. Amulet rysia obdarza ochroną, a w czasach niedostatku pomaga odnaleźć właściwą drogę. Gdy ryś pojawia się we śnie, zwiastuje nową drogę, rozwój wewnętrzny lub szczęśliwe sfinalizowanie trudnych projektów. Może również przestrzegać przed wykradaniem energii.

Zwierzę mocy Byka - Żółw

Żółw pełni rolę mądrego nauczyciela, a jego nauki mają w obecnych czasach wyjątkową wartość. Żółw uczy bowiem spokoju, wytrwałości, każe podążać drogą serca i we własnym rytmie. Żółw pomaga zodiakalnemu Bykowi pozostać w zgodzie z samym sobą, uczy jak panować nad umysłem, emocjami i ciałem. Jego motto brzmi "W spokoju siła". Żółw wskazuje jednak również na ociężałość, powolność i skłonność do unikania wyzwań. Amulet żółwia obdarza mądrością, gwarantuje ochronę i długie życie. Gdy żółw pojawia się we śnie, przypomina o ogromnej sile płynącej z wnętrza.

Zwierzę mocy Bliźniąt - Delfin

Delfin uważany jest za wysłannika pokoju. Przynosi spokojne, pokojowe sny, wizje dobrego świata i wzniosłe idee. To zwierzę morza niesie Bliźniętom pocieszenie i miłość, uczy pojmowania wielu rzeczy jednocześnie, a nawet obdarza je dostępem do wyższej wiedzy. Delfin wymaga sporo od innych - oczekuje takiej dyscypliny, moralności i etyki, jaką sam wykazuje - bywa więc bardzo krytyczny i niełatwo wybacza. Amulet delfina umożliwia dostęp do naszej duchowej natury, obdarza szczęściem i radością życia. Gdy delfin pojawia się we śnie, przynosi lekkość i uzdrowienie.

Zwierzę mocy Raka - Pingwin

Pingwin obdarza Raka umiejętnością przystosowania się do społeczności i uczy głębokiego przywiązania do rodziny i przyjaciół. Pingwin jest bardzo przywiązany do krewnych, troszczy się o nich, ale jednocześnie potrafi wypracować zdrowy dystans i zachować autonomię. Amulet pingwina obdarza siłą i mocą, by po mistrzowsku władać swoim życiem. Gdy pingwin pojawia się we śnie, użycza swego upierzenia, by chronić śpiącego od tyłu i otwierać go na nowe wyzwania i zadania.

Zwierzęta mocy każdego znaku zodiaku - jakie jest twoje?
Zwierzęta mocy każdego znaku zodiaku - jakie jest twoje?123RF/PICSEL

Zwierzę mocy Lwa - Lew

Lew to siła, spokój, opanowanie i moc, a wszystkie te cechy płyną ze środka - zwierzę to uczy więc, by działać z jądra swego istnienia i nie rozdrabniać się. Lew nie wyciąga pochopnych wniosków, nie działa błyskawicznie, ufa samemu sobie i jest mocno skupiony na wnętrzu. Musi się jednak strzec przed nadmierną agresją, dumą i porywczością - to jego największe wady. Amulet lwa reprezentuje zaufanie do siebie samego, moc i potęgę. Gdy przyśni się lew, wzywa do zastosowania siły.

Zwierzę mocy Panny - Pies

Pies to wspaniały przyjaciel i mistrz zaufania - jest niezastąpionym towarzyszem drogi, potrafi odczytywać ślady i ostrzega przed niebezpieczeństwami. Pies strzeże Panny, pomaga jej się rozwijać, dba o jej wolność. Pies wskazuje jednak również na ukrytą agresję, niepohamowaną złość i bezmyślne posłuszeństwo rozkazom. Amulet psa chroni nocą, strzeże energii i pilnuje. Gdy pies pojawia się we śnie, zwraca uwagę na stabilność związku. Może ostrzegać przed jego końcem.

Zwierzę mocy Wagi - Pszczoła

Pszczoła uczy Wagę wytrwałości, pilności i pracowitości. Przypomina o radości z wykonywanej pracy i odpowiednim odpoczynku, uczy uważności, ukierunkowania się na społeczność i współpracy. Amulet pszczoły prowadzi do wymarzonego związku i pomaga znaleźć partnera na całe życie. Gdy pszczoła pojawia się we śnie, niesie informację o poziomie produktywności - ostrzega, gdy pracujemy zbyt dużo lub wciąż dajemy z siebie za mało, by osiągnąć wymarzony cel.

Zwierzę mocy Skorpiona - Kot

Kot to mistrz medytacji, wzywa więc Skorpiona do podążania drogą duszy. Kot obdarza go również siódmym zmysłem, przekazuje zdolność obserwacji, inteligencji i zaufania do siebie samego. Kot uczy również zdrowego egoizmu i radzi jak troszczyć się o siebie, dbać o swoją wolność i niezależność. Amulet kota obdarza zaufaniem do siebie samego, wolnością i niezależnością. Gdy kot pojawia się we śnie, przynosi ważne przesłania, a to, co chce przekazać, zależy od tego, w jaki sposób to robi.

Zwierzę mocy Strzelca - Łoś

Łoś obdarza Strzelca stabilnością i energią, niezbędną do przeprowadzenia i sfinalizowania zaplanowanych projektów. Pozwala odnaleźć ciszę i wsłuchać się w samego siebie, co w dzisiejszych czasach jest nie lada sztuką. Łoś to również silne i mocne zwierzę, uczące jednocześnie dobroci, miłości i empatii. Wzywa do widzenia tego, co naprawdę istotne, i przynosi prawdziwą jakość życia. Amulet łosia obdarza mądrością, wiernością w związku i pełnym humoru życiem. Gdy łoś pojawia się we śnie, zwraca uwagę na stabilność energii życiowej.

Zwierzę mocy Koziorożca - Koza

Koza zaprasza Koziorożca do połączenia się z Matką Naturą, jest ona bowiem znawczynią natury, wie wszystko o ziołach i pojęła sztukę uzdrawiania. Koza uczy tego, jak utrzymać dobrą formę fizyczną, bo "w zdrowym ciele, zdrowy duch", a ten obdarza siłą i wytrwałością. Koziorożec odnajdzie w kozie przewodniczkę duszy, która uczy jak stawiać czoła losowi i podążać własną drogą. Koza bywa jednak również przekorna i uparta, a czasem łatwowierna i lękliwa. Amulet kozy pomaga pojednać się z siłami ziemi, odpowiada za energię życiową i wewnętrzne bogactwo. Gdy koza pojawia się we śnie, zwraca uwagę na wewnętrzną siłę, ale może również przypominać o nieczystym sumieniu.

Zwierzę mocy Wodnika - Koń

Koń zaraża entuzjazmem, optymizmem i ideami i wlewa w Wodnika odwagę do podążania za obranym celem. Wzywa do skoku w nieznane, podjęcia ryzyka i rozpoczęcia czegoś nowego. Koń wspiera i niesie na swoim grzbiecie, gdy brakuje sił, i pomaga odzyskać energię życiową. Jest nauczycielem, przewodnikiem i magicznym zwierzęciem, któremu warto zaufać. Choć reaguje nagle i lekkomyślnie, i bywa zarozumiały, prowadzi do mistrzostwa i obdarza wieloma zdolnościami. Amulet konia odpowiada za duchowe prowadzenie i mistrzostwo. Gdy koń pojawia się we śnie, zapowiada początek czegoś nowego - warto mu zaufać.

Zwierzę mocy Ryb - Ryba

Ryba wzmacnia intuicję i zaufanie do samego siebie, otwiera zmysły i uczy delikatności. Rozwija współczucie, zdolność wczuwania się w sytuację innych oraz empatię. Ryba może jednak również reprezentować oziębłość uczuciową, lęki oraz brak wiary. Amulet ryby odpowiada za rozwój duchowy, uzdrawianie i oczyszczanie. Gdy ryba pojawia się we śnie, oznacza odnowę i nowe wizje. Gdy jednak pływa w brudnej, mętnej wodzie, może symbolizować chorobę.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas