Dokładniejszy niż klasyczny horoskop. Zdradzi wiele o twoim wnętrzu

Kiedy przychodzimy na świat w danym miejscu na świecie i o konkretnej godzinie, planety na nieboskłonie są ułożone w niepowtarzalny sposób. Znajdują się w określonej pozycji względem siebie i to właśnie według astrologów wpływa na to, jacy jesteśmy i jak może wyglądać nasze życie. Zbiór tych planet w konkretnym urodzeniu nazywa się w astrologii kosmogramem, który może służyć do sporządzenia horoskopu urodzeniowego.

Co może powiedzieć ci kosmogram?
Co może powiedzieć ci kosmogram?123RF/PICSEL

Horoskop to nie tylko jeden znak zodiaku. To cały kosmogram

To jednak tylko... jeden znak zodiaku, który w astrologicznym wymiarze tworzy nas, jako konkretnego człowieka. Tak naprawdę, posiadamy w sobie wszystkie znaki zodiaku, ale umiejscowione w różnych sferach i odpowiadające za konkretne działy naszego życia. Jak to możliwe?

W momencie, w którym przychodzimy na świat, o konkretnej godzinie i w konkretnym miejscu na Ziemi, względem naszego położenia, gdzie wydaliśmy pierwszy krzyk, planety na niebie są ułożone w konkretny sposób.

Graficznie niebo można przedstawić w astrologii za pomocą okręgu, a jego zaś można podzielić na 12 części, zwanych "domami". Niebo podzielone na 12 domów odpowiada dwunastu znakom zodiaku, ale też dwunastu strefom naszego życia, które zostały opisane przez astrologów:

 • Pierwszy Dom: Ja, osobowość
 • Drugi Dom: Wartość, finanse
 • Trzeci Dom: Komunikacja, nauka
 • Czwarty Dom: Dom, rodzina
 • Piąty Dom: Miłość, kreatywność
 • Szósty Dom: Praca, zdrowie
 • Siódmy Dom: Partnerstwo, małżeństwo
 • Ósmy Dom: Tajemnice, transformacja
 • Dziewiąty Dom: Działalność duchowa, podróże
 • Dziesiąty Dom: Kariera, status społeczny
 • Jedenasty Dom: Przyjaźń, cele życiowe
 • Dwunasty Dom: Podświadomość, tajemnice

To właśnie te poszczególne domy, czyli fragmenty nieba, zarządzane są przez konkretne znaki zodiaku i przez planety, które były w poszczególnych domach w momencie, w którym konkretna osoba przyszła na świat.

Zamknięci w kręgu. Tak toczy się twoje życie względem planet

Aby ustalić nasz kosmogram, potrzebujemy daty urodzenia, miejsca urodzenia oraz godziny przyjścia na świat.
Aby ustalić nasz kosmogram, potrzebujemy daty urodzenia, miejsca urodzenia oraz godziny przyjścia na świat.123RF/PICSEL

Kosmogram nie bez powodu jest okręgiem. Symbolizuje on pełnie i toczące się życie. W tym magicznym kręgu, gdzie każdy jego fragment odpowiada za daną część naszego istnienia, rozmieszczone są planety, a te od wieków mają w rozmaitych wierzeniach wielką moc.

W astrologii wszystko nazwane będzie "planetą", choć  w sensie astronomicznym Słońce jest gwiazdą, Księżyc satelitą Ziemi, a Plutona astronomowie nie zaliczają do planet, a do innej klasy ciał niebieskich - planet karłowatych. W astrologii jednak na planie kosmogramu są traktowane również jako "planety", czyli obiekty wpływające na nasze życie.

W kosmogramie planety są pewnymi mocami, siłami i dyspozycjami, które kształtują konkretnego człowieka, przez przebywanie w danym domu jego horoskopu urodzeniowego. I tak Słońce jest manifestacją naszego prawdziwego "ja". Twój znak słońca reprezentuje to, kim jesteś głęboko pod swoimi indywidualnymi różnicami. Z tego powodu jego cechy często będą dominować nad cechami twojego horoskopu urodzeniowego.

Twój znak księżyca jest twoim centrum emocjonalnym. W przeciwieństwie do znaku słońca, mniej chodzi o to, kim jesteś, a bardziej o to, jak reagujesz na okoliczności zewnętrzne. To twoja podświadomość, która dochodzi do głosu przed rozumem oraz twoje emocje.

Uważa się, że planety - Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton - są kolejno powiązane ze szczęściem, lękami, marzeniami, zmianami i potencjałem transformacyjnym, chociaż nie opisują one w takim stopniu cech osobistych, jak okoliczności zewnętrzne.

Zaś "Myśli i komunikacja", "Miłość i piękno" oraz "stanowczość i walka" odpowiadają kolejno planetom - Merkurego, Wenus i Marsa.

Na przykład jeżeli Mars znajduje się w ósmym domu, to będzie on dawał nam siłę, aurę walki w dziedzinie transformacji w naszym życiu, jeżeli Satrun, zwany też "surowym nauczycielem", przebywa w domu siódmym odpowiadającym za rodzinę i partnerstwo, da nam on surową lekcję w tym zakresie.

Co daje nam odczyt kosmogramu? Mapa naszego życia

W odczytaniu kosmogramu może pomóc nam astrolog
W odczytaniu kosmogramu może pomóc nam astrolog 123RF/PICSEL

Aby ustalić nasz kosmogram, potrzebujemy daty urodzenia, miejsca urodzenia oraz godziny przyjścia na świat. Kiedy już poznamy dzięki temu dokładny układ planet w domach i nasze znaki zodiaku, które tworzą konkretne domy, dzięki poprawnej interpretacji możemy lepiej zrozumieć siebie samych.

Astrolodzy są zdania, że lepiej rozumiemy nasze mocne i słabsze strony, konflikty w rodzinie, powodzenia i niepowodzenia w miłości, czy w pracy, a także nasze skryte marzenia i cele życiowe.

To wędrówka w głąb siebie, w nasze pragnienia i lęki. Niegdyś horoskop urodzeniowy traktowano jako wyrocznię, coś co jest zapisane w planetach i gwiazdach od momentu przyjścia na świat. Jednak dziś może być wskazówką odnośnie tego, za czym powinniśmy podążać w naszym życiu i na co zwracać uwagę.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas