Horoskop anielski na grudzień. Sprawdź, co czeka twój znak zodiaku

Horoskop anielski na grudzień przewiduje wiele magii dla znaków zodiaku. Dla niektórych będzie to czas sukcesu i spokoju w życiu uczuciowym. U innych będzie nieco bardziej burzliwie. Jednak każdy znak będzie mógł liczyć na opiekę swojego anioła. Sprawdź, jaki będzie grudzień dla twojego znaku zodiaku.

horoskop
horoskop123RF/PICSEL

Horoskop anielski - na czym polega?

Horoskop anielski, tak jak sama nazwa wskazuje, skupia się na działaniach anioła stróża oraz pozostałych aniołów, które mają nas ochraniać każdego dnia. Zgodnie z teorią twórców horoskopu anielskiego, każda osoba na świecie ma posiadać własnego anioła. Jego celem jest wskazywanie nam prawidłowej drogi, strzeżenie nas oraz ciągłe trwanie przy nas.

Pierwsze wyobrażenia aniołów istniały już w starożytnym Egipcie i Babilonii. Anioły były istotami, które pośredniczyły pomiędzy bogami a ludźmi. Ich wizerunek przedstawiany był, jako postaci uskrzydlonych z ludzkimi twarzami.

W Starym Testamencie również pojawiały się anioły, jednak Biblia nie mówi zbyt wiele o naturze oraz rodzaju tych bytów. Jedyne co można wywnioskować to, że nie przypominały one uroczych cherubinków ze skrzydłami, a bardziej potężne i wyniosłe postacie. W praktyce Kościół aprobuje tylko trzech aniołów, choć w Bibliotece Watykańskiej jest bardzo stary kodeks hebrajski, w którym oprócz archaniołów Michała, Gabriela i Rafała wymienieni zostali również Uriel, Sealtiel, Jehudiel i Barachiel.

Natomiast według astrologii, aniołowie mają opiekować się poszczególnymi znakami zodiaku, które podzielili między sobą. Horoskop tak tworzony skupia się właśnie na tej opiece i wskazuje na kogo może liczyć dany znak.

Najczęściej spotykany jest tygodniowy horoskop anielski, chociaż są także wersje na jeden dzień lub cały miesiąc. W niektórych horoskopach można poznać dokładne imię anioła, który obecnie nad nami czuwa.

Anioły obecne są w kulturze od tysięcy lat
Anioły obecne są w kulturze od tysięcy lat123RF/PICSEL

Horoskop anielski na grudzień

Horoskop miesięczny na grudzień 2022 roku przewiduje, że ten miesiąc będzie magiczny dla wielu znaków zodiaku. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na tyle szczęścia. Niektóre znaki nie będą miały szczęścia w finansach, miłości czy zdrowiu. Sprawdzamy, komu w tym miesiącu będzie sprzyjał los, a kto będzie miał nieco cięższy czas.

Horoskop anielski - BARAN

Grudzień to także dobry czas na zacieśnianie więzi z ważnymi dla Barana osobami, ponieważ w tym miesiącu szczególną opieką będzie go otaczał Anioł Lauiah. Zapewnia on szczerość i lojalność. Dodatkowo chroni przed kłamstwami i niewiernością. Dodaje również osobom spod tego znaku zdrowy rozsądek oraz inteligencję.

Horoskop anielski - BYK

Byki to osoby bardzo zdyscyplinowane i sumiennie dążące do celu. Grudzień będzie dla nich miesiącem zarówno pomyślnym, jak i trudnym. Jeśli chodzi o zdrowie, Byki nareszcie rozwiążą wszystkie swoje problemy i dostaną trafną diagnozę, dzięki której będą wiedzieli jak zadbać o swoje zdrowie. W ich związkach również poprawi się atmosfera i wróci dawna namiętność. Byki będą odczuwać szczęście oraz spełnienie w miłości. Natomiast problemy pojawią się w pracy. Co prawda uda im się uniknąć zwolnienia, ale muszą poważnie wziąć do siebie słowa krytyki i poprawić swoją wydajność.

W grudniu Bykami opiekować się będzie Anioł Vehuel. Wpływa on na zdolność lepszego hierarchizowania wartości życiowych oraz pomaga nabyć umiejętności mediacyjne. Dodatkowo skłania Byki do większej emocjonalności i nakłania do działalności charytatywnej.

Horoskop anielski - BLIŹNIĘTA

W grudniu opiekować się tym znakiem będzie Michał Archanioł. Uwolni on Bliźnięta z wszelkich ograniczeń i zawahań, a także ochroni przed negatywnymi emocjami. Będą się czuły zaopiekowane i bezpieczne, dzięki czemu ten miesiąc będzie dla nich spokojny i harmonijny.

Horoskop anielski - RAK

Raka cechuje opiekuńczość, dobra pamięć i wyobraźnia, ale także spora zmienność emocji. Często osoby spod tego znaku nie potrafią zapanować nad uczuciami w burzliwych momentach i nie kierują się wtedy logiką. W grudniu w ich związkach zamiast namiętności przeważać będzie współpraca i przyjaźń, dzięki czemu będzie bardziej harmonijnie i spokojnie. Jednak w przypadku zdrowia Rak musi zwrócić uwagę na problemy z układem limfatycznym. Warto zadbać o dodatkowy ruch fizyczny. Natomiast w pracy można liczyć nareszcie na docenienie ciężkiej pracy i zlikwidowanie negatywnych relacji.

W tym miesiącu Rakami zaopiekuje się Elohim Rafał, który w oparciu o ich dużą wyobraźnię pomoże przekuć ją w rozwój talentów i sukces. Dzięki niemu być może wyznaczone zostaną nawet nowe ścieżki w życiu. Ureguluje on również burzliwe emocje i zachęci do rozwoju duchowego.

Horoskop anielski na grudzień dla większości znaków jest przychylny
Horoskop anielski na grudzień dla większości znaków jest przychylny123RF/PICSEL

Horoskop anielski - LEW

Lwy są uczciwymi i bardzo sympatycznymi osobami. Cechuje ich również duża ilość energii. Grudzień może być dla nich szczęśliwym miesiącem, jeśli wezmą los w swoje ręce. W związku muszą postawić na szczerą rozmowę, być może ich partner będzie musiał im coś wyjaśnić lub do czegoś się przyznać. To także dobry czas na zażegnanie konfliktów z innymi bliskimi. Warto w grudniu wybrać się na chociażby weekendowy zagraniczny wyjazd. W dodatku w tym miesiącu Lwy mają dużą szansę na zwiększenie swoich finansów lub wygraną w loterii.

W grudniu Lwy swoją opieką otoczy Archanioł Gabriel, który będzie ich nawoływał do tego, aby zajęły się teraz tym, co zdaje się być przeciwieństwami. Chce, by osoby spod tego znaku zauważyły, że mimo wszystko dwie rzeczy przeciwne mogą się uzupełniać i nie istnieją złe siły i złe cechy, a tylko źle użyte siły i cechy. Dzięki temu Lwy nauczą się rozpoznawać dobro i zło lepiej i zdobędą nowe umiejętności komunikacyjne.

Horoskop anielski - PANNA

Panna to znak wzbudzający zaufanie i sympatię u innych. Osoby te cechują też wewnętrzne sprzeczności i ciągła walka z samym sobą podczas podejmowania decyzji. Te zmagania w grudniu odbiją się na zdrowiu i spowodują problemy ze snem, apetytem i wywołają poczucie dużego zmęczenia. Jednak w związku będzie bardziej pozytywnie. To będzie dobry czas, podczas którego podjęte zostaną ważne i wiążące decyzje odnoszące się np. małżeństwa. W przypadku pracy Panny mogą spodziewać się łatwych i prawie automatycznych sukcesów. Mogą jednak pojawić się problemy z koncentracją, w których pomóc powinny regularne sesje medytacyjne.

W grudniu Pannę będą wspierać Elohimy Clair i Astrea. Sprowadzą one światłość i odgonią wszystko, co negatywne. Pomogą osiągnąć harmonię i porządek we własnej głowie. Warto się im poddać, ponieważ umożliwią one podniesienie wibracji otoczenia Panny.

Każdy znak zodiaku ma przypisanego swojego anioła
Każdy znak zodiaku ma przypisanego swojego anioła123RF/PICSEL

Horoskop anielski - WAGA

Wagi to osoby zmienne, niewytrwałe, ale równocześnie bardzo czułe i towarzyskie. W grudniu pojawi się u nich duży chaos emocjonalny, który wpłynie na bezsenność i brak apetytu. Jednak w życiu rodzinnym i związku mogą liczyć na długo oczekiwaną zgodę i spokój. To wszystko dzięki temu, że Wagi przystosują się do potrzeb innych. Zapowiada się także poprawa w kwestii finansów, za sprawą docenienia pracy, którą wykonują te osoby.

Wagę szczególną opieką otoczą w grudniu Anioły białego promieniowania. Niosą one ochronę przed złymi ludźmi i pomagają odciąć się od tego, co stare i co ci nie służy. Dodatkowo wskazują drogę, która pozwala odkryć poszukiwany sens życia i uwolnić się od presji i tego, co było narzucone od lat.

Horoskop anielski - SKORPION

Skorpiony to bardzo wrażliwe, dokładne i odpowiedzialne osoby, które przykładają dużą wagę do obowiązków. Dla ich zdrowia dobrym rozwiązaniem będzie zwiększenie częstotliwości ruchu fizycznego. Warto znaleźć coś, co będzie sprawiało przyjemność i równocześnie pomoże zadbać o ciało. Skorpiony, które są w związku, szczególnie teraz będą miały ochotę na romans, jednak lepiej dobrze to przemyśleć, gdyż może to spowodować duże szkody w życiu uczuciowym. W pracy osoby spod tego znaku zostaną docenione i staną się ekspertem w swojej dziedzinie. Skorpionom przyda się również zagraniczna podróż, która pomoże im się zresetować.

W grudniu tym znakiem opiekować się będzie Archaii wiary, która zachęci do rozwoju duchowego i skupienia się na tym co, wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Dzięki jej działaniu czyny Skorpiona staną się ukierunkowane na konkretny cel. Pojawią się przed nim również nowe możliwości i rozwiązania, które wcześniej pozostawały niedostrzeżone.

Skorpion będzie mógł w grudniu skupić się na swoim rozwoju duchowym
Skorpion będzie mógł w grudniu skupić się na swoim rozwoju duchowymPicsel123RF/PICSEL

Horoskop anielski - STRZELEC

Strzelec to osoba bardzo miła i opiekuńcza. Cechuje ją spokój w podejmowaniu decyzji i racjonalność. To znak, który zdecydowanie potrafi kontrolować swoje emocje. W zdrowiu Strzelec musi bardziej zadbać o siebie. Obecny tryb życia nie sprzyja jego organizmowi. W dodatku obecny czas nie sprzyja tworzeniu rodziny ani związku, ponieważ Strzelec może odczuwać strach przed trwałymi relacjami. W pracy powoli będzie osiągał sukcesy, ponieważ walczy o awans równie wytrwale, co uczciwie. Zostanie to wynagrodzone w dalszej przyszłości.

W grudniu Ofanim Rasiel opiekował się będzie tym znakiem. Przypomina on o znaczeniu słów wypowiadanych przez Strzelca i nawołuje do odpowiedzialności za to co mówi. Pomaga zrozumieć, kiedy lepiej jest milczeć i powstrzymać się od bolesnych dla innych słów. Ułatwi komunikację z innymi i zrozumienie ich uczuć.

Dla Strzelca grudzień będzie miesiącem zarówno przyjemnym, jak i trudnym
Dla Strzelca grudzień będzie miesiącem zarówno przyjemnym, jak i trudnym123RF/PICSEL

Horoskop anielski - KOZIOROŻEC

Koziorożec to osoba, którą cechuje cierpliwość, surowość, wytrwałość, zdolności dyplomatyczne, sztywność oraz bezwzględność. Dzięki właśnie swojej wytrwałości i zbilansowaniu nie musi się martwić o zdrowie, ponieważ zarówno ciało, jak i głowa są w harmonii. Komplikacje mogą pojawić się w sferze miłosnej, bo Koziorożec dostanie kategoryczną odmowę zaangażowania się w związek, powodowaną strachem przed zobowiązaniami. Na szczęście w pracy Koziorożec będzie świętował sukces, ponieważ zainteresuje się nim wpływowa osoba, która pomoże realizować zawodowe marzenia.

W grudniu swoją energią otacza Koziorożca Archaii dobroczynności i jej wszechobejmujące współczucie. Dzięki temu będzie mógł wyleczyć swoje dawne rany i pozbyć się negatywnych wspomnień oraz uczuć. Dodatkowo napełni go życiową energią i wskaże nowe, nieznane dotąd cele życiowe i zawodowe. Określi również silne cechy Koziorożca, które będzie musiał wykorzystać do nowych wyzwań.

Horoskop anielski - WODNIK

Wodnik to roztropna i świadoma swoich ograniczeń i możliwości osoba. Nie hamuje swoich emocji i pozwala im naturalnie wypływać na zewnątrz. Dzięki temu, że dba o siebie, nie musi się martwić o zdrowie. Dodatkowo zapowiada się duży spokój i zgoda w życiu rodzinnym i uczuciowym Wodnika. Ostrożność musi zachować jednak w przypadku pracy, aby w pogoni za sukcesem nie doprowadzić do przemęczenia.

W grudniu Wodnika otaczają opieką Elohimy Arkturus i Diana, istoty anielskie fioletowego światła służącemu przemianie i doskonałemu odnowieniu boskiej formy materii. Pomagają pozbyć się tego, co ograniczające i uwalniają nowe ścieżki rozwoju. Ułatwiają także przebaczanie tym, którzy skrzywdzili kiedyś Wodnika i prowadzą do zgody.

Horoskop anielski - RYBY

Ryby to lubiane, inteligentne oraz opanowane w emocjach osoby. Przypisuje się im również przewrażliwienie oraz ociężałość. Warto z tym walczyć i w grudniu zasponsorować swojemu ciału i zdrowiu uprawianie sportów zimowych. W związku Ryby będą cieszyć się spokojem, ponieważ obie strony będą wyrozumiałe i wierne. W pracy mogą liczyć na sukces, jeśli związana jest ona z twórczością artystyczną. Jeśli nie, to warto rozpocząć naukę nowego języka obcego, ponieważ może się to przydać w niedalekiej przyszłości.

W grudniu Ryby będzie wspierać Archaii nadziei, dzięki której wyciszą się wewnętrznie i doznają harmonii ducha. Wskaże im kierunek działań i rozwoju, który mogą przynieść Rybom pozytywne doświadczenia. Poprowadzi także przez wszystkie zmiany i nowe okoliczności, tak aby nie były one stresujące i uciążliwe.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas