Reklama

Najgorszy czas na ogrodowe prace. Przytniesz rośliny? Za rok nie zakwitną

19 września określano przed laty idealną datą na pojednanie, zażegnanie starych sporów, wybaczenie win i zakopanie toporów wojennych. Jednocześnie jednak, w przypadku nieodpowiedniego zachowania, ten dzień mógł zakończyć się katastrofą, a dana osoba, zupełnie przez przypadek, mogła ściągnąć na siebie bezmiar nieszczęścia. Uważać powinni szczególnie ogrodnicy. Jeden, popełniony dzisiaj błąd może sprawić, że w ich życiu zaroi się od pecha.

Co przynosi pecha? Przesądy, w które wierzono przez wieki

Jedni śmieją się z przesądów, podkreślając, że to nic nieznaczące zabobony, podczas gdy inni śmiertelnie wierzą w powagę niektórych sytuacji, będąc przekonanymi, że tylko odpowiednie, dostosowane do sytuacji zachowanie jest w stanie uchronić ich przed nadchodzącą zagładą.

Przed laty w przesądy wierzono tym mocniej, iż w świadomości wielu rzeczywiście mogły doprowadzić do przykrych sytuacji. Niemal każdy dzień wiązał się z konkretnym zachowaniem. 19 września w wielu społecznościach uważano za dzień pojednania - idealny czas na pogodzenie się i zaczęcie wszystkiego od nowa. Uważać na siebie musieli jednak ogrodnicy.

Reklama

Zobacz również: Jedna liczba może zmienić całe życie. Przypisana jest do twojego znaku zodiaku

Nie rób tego 19 września. Ściągniesz na siebie pecha

19 września ma mieć spore znaczenie dla plonów rolnych. Niektórymi zachowaniami można bowiem ściągnąć na siebie pecha. Tego dnia należy unikać:

  • sadzenia nowych roślin,
  • wyrywania chwastów,
  • zbierania plonów,
  • przeprowadzania przycinania i regulowania roślin,
  • kopania w ziemi i robić porządków.

Dawniej 19 września zupełnie wstrzymywano się od prac ogrodniczych, sprowadzając do domu szamanów, aby ci oczyścili pomieszczenia z negatywnej energii. Takie działanie miało zapobiec chorobom i nieszczęściu.

Zobacz również: Niebieski kamień z Karaibów. Otwiera trzecie oko, przyciąga drugą połówkę

Co można robić 19 września? Uważaj!

Zgodnie ze starym przesądem, 19 września dozwolone jest jedynie umiarkowane i niezbędne podlewanie roślin. Wszelkie inne zabiegi ogrodnicze należy przełożyć na kolejny dzień. Inaczej ogrodnik ściągnie na siebie niekończącego się pecha.

Ci, którzy tego dnia są zmuszeni do prac w ogrodzie, narażają się nie tylko na nieszczęście, ale również straty w gospodarstwie. Zgodnie z wierzeniami, mogą temu jednak zapobiec. Wystarczy, że przed oraz po wykonaniu koniecznych prac w ogrodzie wykonają oczyszczającą kąpiel solną lub jedynie rozsypią na podłodze szczyptę soli.

Zobacz również: Najważniejszy jest dla nich powszechny spokój. Nawet kosztem własnego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przesądy | pech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy