Reklama

Retrogradacje planet 2023: Oto najmniej sprzyjające daty

Najbliższe miesiące wystawią nas na wyjątkowo ciężką próbę. Wszystko to przez liczne retrogradacje planet, które będą nam towarzyszyć aż do końca roku. Niestety, początek 2024 roku również nie będzie lżejszy!

Retrogradacja to pojęcie z dziedziny astronomii, które oznacza pozorne cofanie się planet. O retrogradacji mówimy w sytuacji, gdy obserwowana z Ziemi planeta wydaje się zmierzać w przeciwnym niż normalnie kierunku. To wrażenie jest tak naprawdę skutkiem różnic w wielkościach orbit i prędkości, z jaką poruszają się Ziemia i widoczne z niej planety. Zdaniem astrologów retrogradacja planet może znacząco wpływać na nasze życie, zaburzając naturalne cechy znaku, w jakim do niej dochodzi. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe, bogate w retrogradacje miesiące wystawią nas na ciężką próbę! 

Retrogradacja Merkurego w Pannie

Retrogradacja Merkurego w Pannie zaczęła się 23 sierpnia i potrwa do 15 września tego roku. Nie sprzyja ona zawodowym sukcesom, a wręcz wiąże się z wieloma wpadkami i niepowodzeniami, więc w tym czasie musimy być wyjątkowo ostrożni. To stresujący czas, w którym powinniśmy zatroszczyć się o swoje dobre samopoczucie, wyciszyć emocje, a w razie potrzeby nie bać się prosić o pomoc. 

Retrogradacja Neptuna w Rybach

Retrogradacja Neptuna w Rybach trwa od 30 czerwca i zostanie z nami aż do 6 grudnia 2023 roku. Ta retrogradacja przynosi spore zamieszanie w obszarach związanych z naszymi marzeniami, kreatywnością, ale również duchowością. W tym czasie możemy mocno rozczarować się osobami, które do tej pory były dla nas autorytetami lub duchowymi przewodnikami. 

Retrogradacja Plutona w Wodniku i Koziorożcu

Retrogradacja Plutona w Wodniku i Koziorożcu trwa od 1 maja i zostanie z nami do 10 października 2023 roku. To trudny czas, który skłania do zastanowienia się nad swoim miejscem w życiu i podjęcia ryzyka. Ta retrogradacja każe postawić ważne pytanie: Co byś zrobił, gdybyś nie czuł strachu? W jakim kierunku byś poszedł? 

Reklama

Retrogradacja Saturna w Rybach

Retrogradacja Saturna w Rybach trwa od 17 czerwca do 4 listopada 2023 roku. W tym okresie możemy doświadczyć licznych trudności, zwłaszcza w dziedzinach dotyczących twórczości oraz pracy duchowej. Z dużą mocą dotrą do nas ukryte dotychczas prawdy, a prawda bywa bolesna. 

Retrogradacja Merkurego w Koziorożcu i Strzelcu

Retrogradacja Merkurego w Koziorożcu i Strzelcu zacznie się 13 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2024 roku. Możemy poczuć się mocno ograniczeni, a nawet zablokowani w dalszym rozwoju. Energia tej retrogradacji zmusi nas również do refleksji nad podjętymi w przeszłości decyzjami - z pełną mocą poniesiemy wtedy konsekwencje swoich czynów. 

Zobacz również: Niebieski kamień z Karaibów. Przyciąga drugą połówkę INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Astrologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy