To popularne, biblijne imię noszą sumienne kobiety. W Polsce jest ich ponad 400 tysięcy

Imię Elżbieta ma głębokie korzenie zarówno w kulturze, jak i w religii. Kobiety, które je noszą, często wykazują cechy takie jak sumienność, dokładność i zdyscyplinowanie. Są zasługą nie tylko ich osobowości, ale również historii i znaczenia ich imienia. Sprawdź, co jeszcze wyróżnia Elżbiety i poznaj te najbardziej znane!

Elżbieta - znaczenie imienia. To biblijne imię noszą sumienne kobiety
Elżbieta - znaczenie imienia. To biblijne imię noszą sumienne kobiety123RF/PICSEL

Elżbieta - pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Elżbieta ma głębokie korzenie biblijne. Pochodzi ono od hebrajskiego imienia Elisheva lub Elisheba, które oznacza Bóg jest obfity lub Bóg jest przyrzeczeniem. Biblijna Elżbieta była pobożną kobietą, której modlitwa o potomstwo została wysłuchana przez Boga, co doprowadziło do narodzin Jana Chrzciciela.

Jakie cechy charakteru mają kobiety o imieniu Elżbieta?

Kobiety o imieniu Elżbieta często są bardzo dokładne w wykonywaniu obowiązków. Nie lubią pozostawiać rzeczy przypadkowi i starają się wykonać każde zadanie z najwyższą starannością oraz precyzją. Można im zaufać, powierzając nawet poufne informacje. Nie wykorzystają ich przeciwko drugiej osobie. Ponadto Elżbiety są zazwyczaj bardzo zdyscyplinowane i mają silną wolę. Potrafią konsekwentnie dążyć do swoich celów i nieustępliwie pracować nad ich osiągnięciem. Nie boją się trudności ani wyzwań, a wręcz przeciwnie - potrafią je przyjmować jako motywację do działania.

Elżbiety mogą być również dość nieufne wobec innych. Z reguły musi minąć trochę czasu, zanim otworzą się na kogoś nowego. Zdobycie ich zaufania nie jest łatwe, jednak warto o nie zawalczyć. Potrafią być oddanymi przyjaciółkami. Są gotowe wesprzeć bliskich w trudnych chwilach i zawsze służą pomocą, gdy jest to potrzebne. Same też chętnie poznają nowe osoby.

Elżbieta - jakie jest idealny zawód dla tej numerologicznej jedynki

Kobiety o imieniu Elżbieta, będące numerologicznymi jedynkami, często wykazują predyspozycje do pracy w obszarze finansów. Ich silna wola, zdolność do podejmowania decyzji oraz umiejętności organizacyjne sprawiają, że świetnie odnajdują się w zawodach wymagających szybkiego myślenia i analizy danych. Praca w finansach pozwala im wykorzystać zdolności matematyczne oraz logiczne myślenie do podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych, oraz zarządzania finansami.

Szukasz znaczenia swojego imienia? Sprawdź w imienniku

Elżbieta – pochodzenie i znaczenie imienia
Elżbieta – pochodzenie i znaczenie imienia123RF/PICSEL

Elżbieta - popularność imienia

Według danych z rejestru PESEL - do 19.01.2024 imię Elżbieta nosiło w Polsce 415 199 kobiet. W poprzednich latach było ich odpowiednio 420 102 (31.01.2023) i 425 218 (24.01.2022).

Według listy imion żeńskich nadanych dzieciom w 2023 r. imię to wybrano 129 razy. Najczęściej pojawiało się w województwach: mazowieckim (32), śląskim (17) i wielkopolskim (13). Najrzadziej wybierano je w województwach kujawsko-pomorskim (3) i warmińsko-mazurskim (2).

Kiedy są imieniny Elżbiety?

Imieniny Elżbiety w kalendarzu występują 13 razy. Najczęściej obchodzi się je 5 listopada, 4 lipca, 4 stycznia oraz 14 sierpnia.

Jak zdrabniać imię Elżbieta?

Do Elżbiety można zwracać się:

  • Elżbietka,
  • Elżunia,
  • Elżbietuś,
  • Elunia.

Znane kobiety o imieniu Elżbieta

  • Elżbieta Jaworowicz - dziennikarka i autorka,
  • Elżbieta Romanowska - aktorka teatralna,
  • Elżbieta Zającówna - aktorka teatralna,
  • Elżbieta Cherezińska - pisarka.

Źródła:

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 19.01.2024 - imię pierwsze

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 31.01.2023 - imię pierwsze

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 24.01.2022 - imię pierwsze

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Imiona żeńskie nadane dzieciom w Polsce w 2023 r. wg województw - imię pierwsze

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Imiona żeńskie nadane dzieciom w Polsce w 2023 r. - imię pierwsze

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas