Wstrząsające przepowiednie Nostradamusa na 2023 rok. Tego się nikt nie spodziewa

Nostradamus, jeden z najsłynniejszych proroków wszech czasów, pozostawił po sobie przepowiednie, które można interpretować setki lat w przód. Zostawił on również wizje na 2023 rok dla całego świata i dla Polski. Sprawdź, co według jasnowidza czeka nas w najbliższych miesiącach.

Co Nostradamus zapowiada na 2023 rok?
Co Nostradamus zapowiada na 2023 rok?123RF/PICSEL

Kim był Nostradamus?

Nostradamus, czyli Michel de Nostredame żył w XIV w. i stał się najsłynniejszym francuskim jasnowidzem. Twierdzi się, że przewidział on wiele ważnych wydarzeń, które już miały miejsce. Wśród jego sprawdzonych wizji, wymienia się m.in. okoliczności śmierci króla Henryka II Walezjusza, rewolucję francuską, II wojnę światową czy atak na World Trade Center.

Nostradamus miał przepowiedzieć także swoją śmierć, ponieważ powiedział do swojego sekretarza: "Nie zobaczysz mnie żywego o wschodzie słońca". Następnego ranka znaleziono go martwego.

Przepowiednie Nostradamusa na 2023: katastrofa gospodarcza, wielka wojna...

Jasnowidz na następne lata przewidział m.in. koniec znanego nam obecnie świata wywołany uderzeniem wielkiej asteroidy, a także to, że w najbliższej przyszłości przyjdzie nam zmierzyć się z żywymi trupami.  Według Nostradamusa zombie mają powstać w wyniku eksperymentu jednego z rosyjskich naukowców, którzy stworzy broń biologiczną zamieniającą ludzi w żywe trupy.

Wśród jego przepowiedni na 2023 rok, znalazły się takie wizje, jak:

  • Wielka wojna - według niektórych osób, Nostradamus przewidział również, że dojdzie do wielkiej wojny. Szczególnie zwraca się uwagę na wers, który może się odnosić do 2023 roku "siedem miesięcy, wielka wojna, ludzie martwi z powodu złego postępowania". Twierdzi się, że jeśli przepowiednia rzeczywiście odnosi się do naszych czasów, to słowa "siedem miesięcy" mogą być wskazówką co do tego, jak długo będzie trwała jeszcze wojna w Ukrainie.
  • Katastrofa gospodarcza - Nostradamus w swojej przepowiedni napisał, że "Tak wysoko wzrośnie buszel pszenicy, że człowiek będzie zjadał swoich bliźnich". Może to nawiązywać do aktualnych problemów ekonomicznych, rosnącej inflacji oraz ogólnego chaosu gospodarczego. Według jego dość drastycznych słów, może to oznaczać, że w 2023 sytuacja pogorszy się, a spirala kosztów życia będzie prowadziła do konfliktów. Samo odniesienie do kanibalizmu może być poetycką przenośnią, świadczącą o wrogości do innych wywołanej przez problemy finansowe.
  • Nowy Porządek Świata - przepowiednie na przyszły rok mówią również o nowym sojuszu dwóch wielkich mocarstw. Przymierze ma powstać pomiędzy silnym mężczyzną a słabym lub między mężczyzną i kobietą, będącą liderem. Jednak pozytywne efekty sojuszu nie będą trwały długo.
  • Nowy papież - kolejną przepowiednią Nostradamusa na rok 2023 jest pojawienie się nowego papieża, który zastąpi Franciszka. Według wizji kolejny papież może wywołać skandal. Dodatkowo sugeruje, że papież Franciszek będzie ostatnim prawdziwym papieżem służącym wiernym.
  • Globalne ocieplenie - francuski astrolog przewidział również, że w 2023 może nastąpić dalszy wzrost temperatury oraz podniesienie się poziomu morza. Dodatkowo przewiduje on w następnych latach suszę, a później wielkie powodzie.
  • Rosnące niepokoje społeczne - Nostradamus przewiduje również rosnący konflikt i niezgodę na świecie. Może to być akt buntu biednych przeciwko bogatym, którzy nie odczuwają aż tak mocno ekonomicznych zawirowań. Wieszczy on tragicznie zakończoną niezgodę i narastającą przemoc.

Czy przepowiednie Nostradamusa się spełniają?

Oczywiście nie wszystkie przepowiednie Nostradamusa się spełniły. Dodatkowo ważna jest tutaj również prawidłowa interpretacja jego słów, którą zajmują się obecnie sztaby ludzi. Najczęściej interpretacje przepowiedni są bardzo ogólne i pozostawiają nam szerokie pole do własnej interpretacji.

Jednak z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że na długiej liście rzeczy, które miał przepowiedzieć Nostradamus, pojawiły się takie wydarzenia jak rewolucja francuska, rozwój bomby atomowej czy ataki terrorystyczne na obiekty w USA 11 września 2001 r., w tym tragiczny atak na World Trade Center. Były to wizje, które się sprawdziły.

Nostradamus przewidział wiele negatywnych wydarzeń na 2023 rok
Nostradamus przewidział wiele negatywnych wydarzeń na 2023 rok123RF/PICSEL

Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok dla Polski

Nostradamus opisał w swoich centuriach również losy Polaków na 2023 rok i następne lata. Przewiduje on rolę Polski po zakończeniu III wojny światowej, która wywołana miała być przez dwie sprzeczne ze sobą religie.

Francuski astrolog w swoich wizjach zapowiada śmierć aż połowy ludności na starym kontynencie. Jednak Polska pozostanie najludniejszym krajem, ponieważ to nie na jej terenie będą się toczyć bitwy.

Nasz kraj otrzyma zadanie, którego podejmie się wraz z Francją. Będzie nim wspólne zjednoczenie Europy wyniszczonej konfliktem. Według Nostradamusa te dwa mocarstwa mają przeciwstawić się razem islamskiemu przeciwnikowi, a odzyskane ziemie będą dzielić między siebie.

Na skutek tego granice Polski mają sięgać aż Uralu, Kaukazu i Morza Czarnego. Natomiast obecne tereny Austrii, Węgier i Niemiec pozostaną niezamieszkałe, gdyż ulegną one skażeniu podczas wojny.

Czytaj również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas