Jesienne dary natury w posiłkach

Jesień obfituje w przepyszne i kolorowe sezonowe warzywa. W tym okresie bezkonkurencyjnymi składnikami jadłospisu są dynia, papryka i pomidor, będące źródłem naturalnych witamin.

Stopniowo rozszerzaj dietę dziecka.
Stopniowo rozszerzaj dietę dziecka. 123RF/PICSEL

Jesień to doskonała pora by do sezonowych warzyw przekonać najmłodszych smakoszy. Jak do diety malucha wkomponować jesienne pyszności? Z pomocą wszystkim mamom przychodzą gotowe posiłki Gerber, przygotowane
z najwyższej jakości składników.

Warzywa są bezcennym źródłem witamin, składników mineralnych, węglowodanów i błonnika. Dlatego zgodnie ze schematem żywienia niemowląt warto stopniowo wprowadzać je do diety malca już po 4. miesiącu życia. Początkowo w postaci delikatnych przecierów, a następnie jako składniki bardziej treściwych posiłków.

Warzywa czerwone czy dyniowate nie mają sobie równych przede wszystkim jesienią, gdy stanowią podstawę wielu smacznych zupek i drugich dań. Nie należy spieszyć się jednak z podawaniem maluchom, które jeszcze nie ukończyły 1. roku życia, posiłków i dań dla dorosłych, ponieważ małe dzieci mają inne potrzeby żywieniowe.

Warto wówczas sięgnąć po dania marki Gerber, która zdaniem mam oferuje ulubione smaki niemowląt i małych dzieci. Gotowe posiłki ułatwią mamie skomponowanie zbilansowanej diety oraz dostarczą malcowi ważnych wartości odżywczych.

Bezapelacyjną królową jesiennego jadłospisu jest dynia. Dojrzała dynia jest delikatna w smaku, dzięki czemu doskonale komponuje się z innymi składnikami dań. Nie bez znaczenia jest fakt, iż należy do warzyw, które rzadko uczulają maluchy. Dlatego idealnie nadaje się, jako składnik jednego z pierwszych stałych posiłków malca.

Walory dyni doceniła także marka Gerber, wprowadzając ją do danie, takie jak: Indyk z dynią i ziemniaczkami.

Po 5. miesiącu życia

Obiadek został przygotowany wyłącznie z naturalnych składników, bez dodatku masła oraz soli. Posiłek idealnie nadaje się do rozszerzania jadłospisu zarówno dzieci karmionych piersią, jak również mlekiem modyfikowanym. Jesienne menu szkraba warto urozmaicić także o czerwone warzywa, które kuszą smakiem i bogactwem kolorów, jak pomidory i paprykę. Paprykę warto wkomponować w menu nieco starszych maluchów.

To smaczne warzywo jest składnikiem m.in.: Potrawki drobiowej z papryką i ryżem, która zaspokoi głód smakoszy po 10. miesiącu życia. Posiłek zawiera większe kawałki jedzenia, które sprzyjają nauce żucia i gryzienia.

Równie wartościowym i popularnym jesienią warzywem jest pomidor. Dobrze komponuje się on z delikatnym mięskiem, stanowiąc podstawę wielu smakowitych potraw, także tych przeznaczonych dla najmłodszych. Znajdziemy go m.in. w obiadku Gerber: Delikatny indyk
w pomidorach, skomponowanym specjalnie z myślą o malcach po 6. miesiącu życia.

Posiłek nie zawiera soli, co sprzyja kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych już od pierwszych miesięcy życia. Danie jest źródłem cynku, który pomaga wspierać układ odpornościowy organizmu. Delikatny indyk w pomidorach został przygotowany bez dodatku masła, dlatego mogą go jeść ze smakiem również maluchy uczulone na białko mleka krowiego.

Po 8. miesiącu

Pomidor to także podstawowy składnik ulubionej zupy Polaków. Jak popularną pomidorówkę wprowadzić do jadłospisu malca? Warto sięgnąć po jedną z zupek pomidorowych Gerber, które są najczęściej wybierane przez mamy.

Ciekawą propozycją dla maluchów po 8. miesiącu życia będzie to: Zupka pomidorowa z ryżem i indykiem, która nie zawiera masła ani soli. Dzięki zawartości delikatnego mięsa z indyka dobrze sprawdzi się, jako smakowity obiad.

Starsi smakosze z pewnością docenią: DoReMI zupkę pomidorową z ryżem. Dzięki odpowiednim proporcjom składników odżywczych zupa stanowi wartościowy posiłek dla malców po 12. miesiącu życia. Zupka nie zawiera masła, a jej łagodny smak może przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym małym brzuszkom.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas