Reklama

Reklama

​Właściwości cynamonowej herbaty

Cynamon kojarzy się przede wszystkim z deserami i zimowym grzańcem. Jednak nadaje się także do prozdrowotnej herbaty cynamonowej. Można ją przygotować na wiele smacznych sposobów.

Herbata cynamonowa: Właściwości

Cynamon jest bogatym źródłem błonnika, wapnia, żelaza oraz witamin z grupy B i C. Z tego powodu herbata cynamonowa ma działanie prozdrowotne i pomaga przy wielu dolegliwościach. Jednak nie można jej stosować jako lek przy poważniejszych przypadłościach. Bardziej jako domowy medykament wspierający leczenie i odporność.

 Herbata cynamonowa pomoże przy przeziębieniach i infekcjach, wzmacniając układ immunologiczny. Ma także działanie rozgrzewające. Napój pobudza żołądek do produkcji soków trawiennych, dzięki czemu przyspiesza metabolizm, zwiększa apetyt i zapobiega kłopotom z układem trawiennym.

Picie herbaty cynamonowej polecane jest osobom z cukrzycą, ponieważ pomaga ona zmniejszyć stężenie cukru we krwi oraz wrażliwość na insulinę. Dodatkowo, obniża przy tym cholesterol frakcji LDL. Cynamon ma także działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, więc pomoże złagodzić dolegliwości bólowe oraz stany zapalne.

Reklama

Herbata cynamonowa: Przepis

Herbatę cynamonową można przygotować na wiele sposobów, a także kupić w sklepach gotową herbatkę ekspresową. Najpopularniejszą wersją jest ta, przypominająca grzańca winnego. Do soku jabłkowego dodaje się goździki, pieprz, laskę cynamonu, a następnie zagotowuje. Można dodać także pomarańcze lub inne cytrusy.

Równie popularną i rozgrzewającą wersją herbaty cynamonowej jest mieszanka wody z sokiem z cytryny, miodem, cynamonem i imbirem. Napar należy gotować przez 10 minut, a następnie lekko ostudzić i dodać cytrynę oraz miód. Jeżeli nie mamy dostępnego cynamonu w laskach, to można go zastąpić sproszkowanym. 

Zobacz także:
Herbata: Czy na pewno warto ją pić?

Dzień Herbaty: Jakie właściwości ma ten gorący napój?

Rodzaje herbat i ich wpływ na zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje