Ta krótka fryzura odejmie ci lat - jest bardzo modna i praktyczna

Polecamy

Odpowiednia fryzura może odjąć lat i dodać ci młodzieńczego wigoru. Nawet, jeśli nie zależy ci na odmłodzeniu wizerunku, na pewno co jakiś czas masz ochotę na zmianę uczesania. Bez względu na powód, wypróbuj boba – ta fryzura przeżywa obecnie swój renesans, zwłaszcza wśród 50-latek. Okazuje się, że cięć formujących charakterystyczną fryzurę jest obecnie więcej niż mogłabyś się spodziewać. To pozwala wybrać strzyżenie, które uwzględni różnice w strukturze włosów i kształcie twarzy. Zobacz, jaki bob dla 50-latki okaże się najlepszy!

Krótka fryzura jest praktyczna i odejmuje lat.
Krótka fryzura jest praktyczna i odejmuje lat.123RF/PICSEL

Jakie są rodzaje boba?

Bob to bardzo ogólnikowe stwierdzenie, a kobieta 50+, siadając na fotelu u fryzjera, będzie jeszcze proszona o doprecyzowanie, o jaki konkretnie typ strzyżenia chodzi. Nie daj się zaskoczyć i dowiedz się, jaki bob jest teraz modny, i jakie strzyżenie wybrać.

  • Klasyczny bob

Jest to krótka fryzura, w której włosy są cięte prosto na długość szyi lub nieco wyżej. Najlepiej wyglądają w nich panie o krótkich szyjach, mające włosy grube lub średnio grube. Może być noszony z grzywką (asymetryczną) lub bez niej, ale najważniejsze, aby fryzjer odpowiednio pocieniował kosmyki. Wtedy fryzura nie będzie oklapnięta, lecz dynamiczna, świeża i lekka - unosząca się wokół twarzy.

Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob.
Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob.123RF/PICSEL
  • Barokowy bob

To odważna wersja boba, z krótkimi starannie zaprojektowanymi przez fryzjera warstwami i asymetrycznymi cięciami. Nadaje się dla kobiet, które lubią eksperymentować z fryzurami i chcą wyglądać stylowo, dostojnie. Ta fryzura jest krótka, lecz wymaga objętości, dlatego w codziennej stylizacji przydadzą się wałki, szczotki oraz spreje unoszące włosy od nasady.

  • Krótki, cieniowany bob

Ten bob jest krótki - sięga zaledwie linii żuchwy i całkowicie odsłania szyję - ale ma delikatne warstwy, które dodają fryzurze objętości i tekstury. Jest to świetna opcja dla kobiet z cienkimi włosami, chcącymi wyeksponować szczupłą szyję.

Klasyczny bob pasuje kobietom koło 50-tki.
Klasyczny bob pasuje kobietom koło 50-tki.123RF/PICSEL
  • Bob z grzywką-kurtyną

W tym cięciu dobrze wyglądają kobiety o okrągłych twarzach, które mają raczej krótką, nieco grubszą szyję i cienkie włosy. Bob z dłuższą grzywką, która jest rozdzielana na środku, tworząc efekt kurtyny, korzystnie poprawi proporcje buzi. Jest to romantyczna i kobieca wersja boba, która świetnie nadaje się dla kobiet po 50-tce.

  • Włosy średniej długości to także bob

Bob nie musi być krótki. Może okalać kobiecą twarz, zmieniając na korzyść jej proporcje. Taki efekt osiągniesz zwłaszcza wtedy, gdy pocieniujesz włosy, a dłuższą grzywkę odrzucisz na bok, odsłaniając większą część czoła. Dłuższe wersje boba mogą być eleganckie i kobiece, a na pewno odejmują lat kobietom koło 50-tki.

  • Pixie cut

Pixie cut, choć krótszy niż tradycyjny bob (fryzura sięga do ucha albo jeszcze wyżej), może być fantastyczną opcją dla dojrzałych kobiet z normalnymi lub cienkimi włosami. Jest to fryzura łatwa w pielęgnacji i bardzo modna, która ładnie okala twarz.

Bob to fryzura, która odejmie ci lat.
Bob to fryzura, która odejmie ci lat.123RF/PICSEL
  • Mullet

Ta fryzura słynie z ostrego cięcia i mocnego przejścia między przodem (grzywka) a tyłem fryzury. Jeśli myślisz, że jest to stylizacja zarezerwowana dla młodych kobiet, spieszymy wyprowadzić cię z błędu. To bardzo interesująca propozycja dla kobiet po 50-tce, które chcą się wyróżnić, podkreślić swoją urodę, dodać sobie energii i wpłynąć na proporcje twarzy. Od stopnia cieniowania i ułożenia kosmyków zależy bowiem to, czy twoje czoło będzie wysokie, a policzki zaokrąglone, czy wręcz przeciwnie.

Do jakiej twarzy pasuje fryzura bob?

Jak widzisz, wybór odpowiedniego bobu zależy m.in. od kształtu twarzy. Nie wystarczy wiedzieć, że jakaś fryzura jest modna. Trzeba jeszcze ustalić, czy będzie pasowała do ciebie. Dlatego, jeśli masz okrągłą twarz, wybierz boba klasycznego lub z grzywką typu kurtyna, który wydłuży buzię i zrównoważy jej proporcje. Kobiety po 50-tce mające twarz kwadratową powinny rozważyć cięcie warstwowe, które złagodzi rysy twarzy. Podobnie, powinny postąpić posiadaczki twarzy trójkątnej. Jeśli twoja buzia jest owalna, możesz pozwolić sobie na każde cięcie - może z wyjątkiem pixie cut.

Co istotne, współczesne wersje boba nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań z prostymi włosami. Masz naturalne loki lub fale na głowie? Po zmniejszeniu ich napięcia, udanym cięciu podkreślającym skręt i przy dawce codziennej pielęgnacji, bob na takiej fryzurze będzie wyglądał niezwykle efektownie.

123RF/PICSEL

Jaki bob jest teraz modny?

Obecnie modne są różne rodzaje boba, ale szczególnie popularne są krótkie, odważne cięcia. Bob z delikatnymi asymetrycznymi końcówkami oraz grzywkami i odważne koloryzacje są na topie, ponieważ pozwalają stworzyć świeży i nowoczesny wygląd. Warto wziąć pod uwagę nie tylko strzyżenie, ale też farbowanie. Sombre to technika, która polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów na końcach albo poszczególnych pasemek, sprawiając, że okalają one twarz i szyję podobnie jak krótka fryzura. Na plus jest to, że w ten sposób ukryjesz też siwe włosy.

Dla kobiet po pięćdziesiątce szczególnie atrakcyjne są fryzury, które dodają objętości, ruchu i młodzieńczego wyglądu. Klasyczny lob z grzywką lub bob z grzywką-kurtyną są świetnymi opcjami, ponieważ podkreślają rysy twarzy i dodają jej miękkości. Na pewno dużo zależy nie tyle od twojego wieku, co od typu włosów i budowy ciała. Cienkie włosy zyskają na objętości dzięki cięciu barokowemu, z kolei nieco dłuższe, sięgające za żuchwę, wysmuklą szyję oraz nieco ukryją okrąglejsze policzki.

Przeczytaj także:

Matteo Brunetti: Uwielbiam schabowy. To jest takie danie nieśmiertelneINTERIA.PL

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas