Chińczycy zbudowali replikę słynnej greckiej wyspy. Jak wyszło?

Wyspa Santorini to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Grecji. Charakterystycznych białych domów wykutych w skale i niebieskich kopuł świątyń najwyraźniej pozazdrościli Grekom Chińczycy. Zbudowali u siebie replikę popularnej wyspy. Jak wyszło? Sami oceńcie.

Santorini to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych Europy. W Chinach postanowili stworzyć... replikę wyspy
Santorini to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych Europy. W Chinach postanowili stworzyć... replikę wyspy123RF/PICSEL

Santorini to bez wątpienia jeden z turystycznych hitów Europy. W 2023 roku serwis CV Villas przygotował zestawienie najpopularniejszych na świecie miejsc turystycznych w Europie. Pracownicy portalu specjalizującym się w krótkoterminowym wynajmie wakacyjnych willi przeanalizowali wyniki wyszukiwani w Google internautów z ponad 180 państw.

Santorini: turystyczny hit Europy. Co zwiedzić?

Zwycięzcą okazała się właśnie grecka wyspa - była najczęściej wyszukiwanym kierunkiem w ponad 40 krajach. Jak zaznaczano w uzasadnieniu, Santorini przyciągnęła przede wszystkim turystów z Arabii Saudyjskiej, Australii i Kolumbii. Na podium znalazły się również hiszpańskie wyspy Ibiza i Teneryfa.

Santorini jest położona między wyspami Kos a Kretą i uchodzi za jedną z najbardziej malowniczych wysp w Grecji. Trudno pomylić ją z innym miejscem - jej znakiem rozpoznawczym są białe domki z niebieskimi dachami, układające się piętrowo. Malowniczy krajobraz zachwyca przede wszystkim o zachodzie słońca. To właśnie wtedy wyspa ukazuje swe piękno w pełnej krasie. Turyści cenią to miejsce m.in. ze względu na możliwość relaksu na plażach i spacery po urokliwych uliczkach.

Co zwiedzić na wyspie Santorini? Warto wybrać się do świątyń i kapliczek rozsianych po różnych zakątkach wyspy. W planie wycieczki warto też uwzględnić m.in. Muzeum Prehistorycznej Thery czy Muzeum Megaro Gyzi. Odwiedzający poszukujący dobrej zabawy również nie będą rozczarowani - na miejscu czekają na nich liczne kluby czy knajpy serwujące przysmaki lokalnej, śródziemnomorskiej kuchni.

Panujący na wyspie klimat sprzyja wypoczynkowi. Lato jest słoneczne i ciepłe, ale nie upalne. Zima jest deszczowa i łagodna. Średnia temperatura waha się od 12 st. C w styczniu i lutym do 26 st. C w miesiącach wakacyjnych - lipcu i sierpniu. Od maja na Cykladach wieje północny wiatr nazywany meltemi, który sprawia, że powietrze wydaje się chłodniejsze niż wskazują termometry.

Santorini słynie z pięknych zachodów słońca
Santorini słynie z pięknych zachodów słońca123RF/PICSEL

Chińczycy zbudowali własne Santorini. Jak wyszło?

Namiastki raju najwyraźniej pozazdrościli Grekom Chińczycy. Postanowili zbudować replikę greckiej wyspy u siebie. Jak wyszło? Oceńcie sami.

"Chińskie Santorini" powstało w prowincji Yunnan na terenie miasta Dali. Chodzi o kurort "Santorini Hotel", który niemalże do złudzenia przypomina obiekty z greckiej wyspy. Z hotelowych apartamentów prowadzą wyjścia na prywatne tarasy z basenami. Obiekt zajmuje powierzchnię 3700 hektarów, a koszt jego budowy wyniósł ponad miliard euro.

- Hotel położony jest około 63 km od międzynarodowego lotniska w Kantonie i 68 km od północnego dworca kolejowego w mieście Kanton. Gorące źródła Conghua Xianmuyuan, Riverview Wooden Shack i dolina Baishishanlv znajdują się w niewielkiej odległości, więc w okolicy nie brakuje atrakcji. Pod koniec dnia podróżni mogą zrelaksować się w hotelu lub wyjść i cieszyć się miastem. Hotel ten jest chętnie wybierany przez gości podróżujących z rodzinami - czytamy na oficjalnej stronie kurortu.

Jak oceniacie replikę słynnej greckiej wyspy?

Zdania internautów co do wspomnianej atrakcji są dość podzielone. W sieci krąży sporo rozmaitych komentarzy. Oto niektóre z nich:

  • "Pobyt wychodzi taniej niż wycieczka na prawdziwe Santorini",
  • "To nie jest zły pomysł. Wyobraźcie sobie, że wszystkie słynne miejsca na świecie znajdują się w jednym kraju. Każdy pojechałby do tego jednego kraju, aby doświadczyć wszystkiego",
  • "Zdecydowanie nie wygląda na Santorini".

Jedna z osób żartowała nawet: "Czy jest napisane, że wyprodukowano w Chinach?".

***

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas