Niedoceniane polskie miasto, idealne na krótki urlop. Pokochała je turystka z Wielkiej Brytanii

Zagraniczni turyści odkrywający Polskę najczęściej odwiedzają popularne miasta takie jak Gdańsk, Warszawa, Kraków czy Zakopane. Jednakże w ostatnim czasie w mediach społecznościowych głośno zrobiło się o niedocenianym mieście, którym zachwyciła się brytyjska turystka. Nagranie z jej wycieczki zrobiło furorę na TikToku.

Turystka z Wielkiej Brytanii odwiedziła Lublin. Co sądzi na temat tego miasta?
Turystka z Wielkiej Brytanii odwiedziła Lublin. Co sądzi na temat tego miasta?123RF/PICSEL

Brytyjka odkrywa Lublin. Jej filmik zrobił furorę na TikToku

Kena to turystka z Wielkiej Brytanii, która swoje wycieczki relacjonuje na TikToku. Jej profil pełen jest filmików z polskich miast oraz rzadziej odwiedzanych miejscowości. Jednym z miejsc, które postanowiła odwiedzić w ostatnim czasie, był Lublin.

Pomimo sceptycyzmu osób, które odradzały jej podróż do Lublina z uwagi na pozornie niedużą ilość atrakcji, Kena postanowiła dać mu szansę. Turystka nie żałowała tego wyboru, a jak opowiada na swoim tiktokowym filmie, to niedoceniane miasto bardzo pozytywnie ją zaskoczyło.

Za co turystka z Wielkiej Brytanii pokochała Lublin? Wrażenie zrobiła na niej nie tylko architektura miasta

Uwagę turystki z Wielkiej Brytanii przyciągnęły malownicze uliczki, które wyglądały szczególnie imponująco w pięknej, słonecznej kwietniowej pogodzie. Kena porównała je do miejsca z bajki i przyznała, że spacerując uliczkami Lublina, czuje się jak księżniczka.

Kena podkreśliła piękno polskich świątyń, w tym barokowej archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Na liście obowiązkowych punktów zwiedzania znalazł się także zamek, pełniący niegdyś rolę rezydencji królewskiej i więzienia, będący obecnie siedzibą Muzeum Narodowego w Lublinie.

Brytyjkę zachwyciły też specjały lokalnej kuchni, w tym cebularz, czyli pszenny placek z cebulą i makiem, typowy dla Lubelszczyzny. Kena była również mile zaskoczona smakiem polskich lodów, podkreślając, że są równie pyszne, jak włoskie desery.

Rynek w Lublinie należy do najpiękniejszych w całej Polsce
Rynek w Lublinie należy do najpiękniejszych w całej Polsce123RF/PICSEL

Lublin - idealne miasto na krótki urlop. Co warto tam zobaczyć?

Lublin to miasto idealne na krótki city break. Skrywa on mnóstwo atrakcji dla turystów, jednak w porównaniu do Krakowa czy Warszawy jest on dużo spokojniejszy, więc możemy być pewni, że wypoczniemy tam z dala od tłumów.

Podczas wizyty w Lublinie warto zobaczyć:

  • Bramę Krakowską, w której dziś znajduje się Muzeum Historii Miasta Lublina,
  • Rynek Starego Miasta wraz z kolorowymi kamienicami,
  • Lubelską Trasę Podziemną, która ma ok. 300 m długości i biegnie pod ulicami Starego Miasta,
  • Wieżę Trynitarską, która jest obecnie najwyższym punktem zabudowy staromiejskiej Lublina. Stamtąd możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta,
  • Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty z zapierającym dech w piersi wnętrzem,
  • Klasztor Ojców Dominikanów,
  • Zamek w Lublinie, który został wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego. 
Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas