Rajska plaża z najczystszą wodą na świecie. Tylko 2,5 godziny od Polski

Agata Zaremba

Opracowanie Polecamy Agata Zaremba

W sercu Morza Egejskiego zaledwie 2,5 godziny lotu od Polski kryje się prawdziwy raj na ziemi. Wyspa Kimolos, mniej znana sąsiadka popularnej Milos, skrywa klejnot, który może poszczycić się mianem najczystszej plaży na świecie. Oto jak tam dotrzeć.

Oto plaża z najczystszą wodą na świecie. W tym miejscu wypoczniesz z dala od tłumów
Oto plaża z najczystszą wodą na świecie. W tym miejscu wypoczniesz z dala od tłumów123RF/PICSEL

Grecki archipelag Cyklad skrywa pewien skarb. Mało kto wie o tym miejscu

Od lat Grecja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i wciąż pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych Polaków. Turystów przyciągają przede wszystkim piękne plaże, niesamowity krajobraz oraz starożytne zabytki. W połączeniu ze słońcem, ciepłą wodą i doskonałą kuchnią tworzą idealne miejsce na wypoczynek dla każdego — od miłośników plażowania po pasjonatów historii.

Według amerykańskiego biura podróży Florida Panhandle to właśnie w Grecji znajdziemy plażę z najczystszą wodą na świecie. Jest nią malownicza Prassa położona na północnym wschodzie wyspy Kimolos, należącej do archipelagu Cyklad.

Słynie ona nie tylko z krystalicznie czystej wody, ale i spokoju oraz rajskiej atmosfery. Wyspę zamieszkuje mniej niż tysiąc osób, a miejsce to nie zostało jeszcze dotknięte masową turystyką, więc możemy być pewni, że przyjeżdżając na Kimolos, wypoczniemy z dala od turystycznego zgiełku.

Uroki malowniczej wyspy Kimolos. Niesamowity krajobraz i autentyczny grecki klimat

Kimolos to niewielka wyspa o powierzchni 36 km kw., choć nie jest tak znana, jak inne greckie wyspy, zdobywa coraz większą popularność dzięki autentycznej aurze. Znajdziemy tam charakterystyczne białe budynki z niebieskimi detalami, które tworzą typowy i uwielbiany przez turystów grecki krajobraz.

Kimolos ma bogatą historię, która sięga czasów starożytnych, choć przez długi czas była biedną, rolniczą wyspą.

Obecnie mieszka tam zaledwie 769 stałych mieszkańców, którzy pracują głównie w usługach — są właścicielami lub pracownikami hoteli, sklepów i restauracji. Obecność infrastruktury turystycznej sprawia, że Kimolos jest idealnym miejscem na spokojny wypoczynek. Wyspa przyciąga miłośników ciszy, spokoju i nieskazitelnie czystych wód.

Wyspa Kimolos zachwyca charakterystyczną grecką architekturą i niepowtarzalnym klimatem
Wyspa Kimolos zachwyca charakterystyczną grecką architekturą i niepowtarzalnym klimatem 123RF/PICSEL

Jak dostać się na Kimolos z Polski?

Dotarcie do Grecji z Polski zajmuje zaledwie 2,5 godziny. Najwygodniejszą i najtańszą opcją podróży jest lot do Aten, a następnie podróż promem, który zabierze nas bezpośrednio na wyspę.

W wakacje do Aten polecimy bezpośrednio z czterech polskich miast:

  • Katowic (od 389 zł w dwie strony),
  • Krakowa (od 415 zł w dwie strony),
  • Wrocławia (od 458 zł w dwie strony),
  • Warszawy (od 487 zł w dwie strony).

Następnie docierając do Aten, musimy wybrać się do portu Piraeus, z którego wypływają promy na wyspę Kimolos. Podróż promem trwa około 6,5 godziny i kosztuje około 43 euro za osobę (180 zł). Mimo że taka wycieczka jest dość daleka, a w sezonie staje się też dość kosztowna, z pewnością warto chociaż raz odwiedzić wyspę Kimolos i jej rajską plażę Prassa.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas