Reklama

Reklama

Sułoszowa zachwyca na zdjęciach. Z czego jest znana ta wieś?

Czasami jedno niesamowite zdjęcie wystarczy, aby dane miejsce zyskało ogromną popularność. Tak właśnie było z Sułoszową, która na fotografiach wygląda jak piękna pocztówka. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w tej wsi znajdują się znane atrakcje.

Sułoszowa to polska wieś położona w województwie małopolskim. Liczy około 6 tysięcy mieszkańców. Choć z pozoru jest to zwykła miejscowość, już jakiś czas temu zdobyła popularność w internecie za sprawą jej niesamowitych zdjęć. We wsi znajdują się również dwie bardzo znane atrakcje.

Sułoszowa - niezwykła polska wieś

Fotografie wykonane z lotu ptaka przedstawiają przepiękny układ pól uprawnych w Sułoszowej. Przez środek przebiega droga, po obu jej stronach znajdują się domy, natomiast od każdego z nich po bokach rozchodzą się zielone i beżowe pola uprawne. Zdjęcia wsi zachwycają internautów z całej Polski.

Reklama

Sułoszowa jest jedną z najdłuższych w Polsce tzw. ulicówek, czyli wsi o jednodrożnej, zwartej zabudowie po obu stronach drogi. Tego typu miejscowości rozciągają się czasem wzdłuż nawet na kilka kilometrów - Sułoszowa ma długość około 9 kilometrów.

Sułoszowa - atrakcje i ciekawostki

Najbardziej znanym miejscem w Sułoszowej jest Pieskowa Skała, będąca częścią Ojcowskiego Parku Narodowego. Znajduje się tam Maczuga Herkulesa - maczuga skalna zbudowana z twardych wapieni skalistych oraz znany m.in. z kilku filmów Zamek Pieskowa Skała.

Przez wieś przebiega czerwony szlak turystyczny Orlich Gniazd, a także europejski szlak kulturowy Via Regia, który jest jedną z dróg prowadzących do Santiago de Compostela. W 1996 roku w Sułoszowej odnotowano najbardziej wydajne opady deszczu w Polsce - 180 mm w ciągu godziny.

***

Zobacz również:

Połączenie tych produktów, to piekło dla żołądka. Wzdęcia to nie wszystko

Maryja pokazała jej przyszłość świata. Co zobaczyła Mirjana Soldo?

Woda z ogórków kiszonych - eliksir składników aktywnych biologicznie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sułoszowa | podróże po Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy