Reklama

Tropikalne plaże w sercu Polski. Tańsza alternatywa dla zagranicznych wakacji

Nie trzeba wyjeżdżać z Polski, by poczuć się jak na tropikalnej plaży. W kraju nad Wisłą są miejsca, które oferują podobny klimat i moc atrakcji dla miłośników wodnych zabaw. Oto pięć aquaparków w Polsce, które warto odwiedzić.

Suntago, czyli prawdziwa palma w największym parku wodnym Europy

Suntago to największych park wodny w Europie, który zlokalizowany jest w miejscowości Wręcza przy ulicy Nowy Świat 1, czyli niespełna 60 kilometrów od Warszawy. Park podzielony jest na trzy strefy: Jamango, Relax i Saunaria. 

Jamango to doskonały wybór dla miłośników wodnych szaleństw. W tej strefie znajduje się 30 zjeżdżalni w tym najdłuższe w Polsce: Jungle Eclipse - 256 metrów i Green Mamba - 294 metry.

Strefa Relax ucieszy tych, którzy chcieliby odpocząć w ciszy i spokoju bez dzieci. Można tutaj skorzystać z jacuzzi czy zrelaksować się pod prawdziwymi palmami, których w Suntago jest ponad 400. 

Reklama

Dla starszych gości przewidziana jest także strefa Saunarium, gdzie jak sama nazwa wskazuje, można skorzystać, z różnego rodzaju saun.

Zobacz również: Basen, plaża, wyjazdy: jak ustrzec się przed infekcjami?

Termy Maltańskie: Relaksująca kąpiel w wodach geotermalnych czy skoki do wody z dziesięciometrowej wieży?

Poznaniacy mają do swojej dyspozycji park wodny zlokalizowany na ulicy Termalnej 1. Kompleks sportowo - rekreacyjny zbudowano z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Euro 2012. W tym ogromny parku wodnym można zażywać kąpieli w basenach, których łączna powierzchnia to 8,5 tysiąca metrów kwadratowych! Odwiedzając to miejsce, łatwo zauważyć, że było ono inspirowane starożytnymi rzymskimi łaźniami. Kompleks podzielony jest na cztery strefy: Aquapark, Baseny Sportowe, Świat Saun i SPA.

Aquapark oferuje wodne rozrywki, zjeżdżalnie i inne atrakcje tego typu. W tym miejscu można zażyć kąpieli solankowych, w wodach geotermalnych, które pochodzą z odwiertu zrobionego specjalnie na potrzeby Term. Woda ma tutaj 40 stopni Celsjusza, pozwala nie tylko wspaniale się zrelaksować, ale jest też dobra dla zdrowia. 

Świat Saun umożliwia skorzystanie z relaksującej mocy saun, podobnie jak masaże i inne zabiegi w strefie SPA. 

Tym, co odróżnia Termy Maltańskie od innych polskich parków wodnych, są baseny sportowe. Można tu skorzystać między innymi z głębokiego na pięć metrów basenu z trampolinami i dziesięciometrową wieżą do skoków. W tej strefie jest też “suchy" basen, który wypełniono gąbkami. W odrębnej sali osoby trenujące skoki do wody mogą ćwiczyć swoje ewolucje.

Termy Chochołowskie: Impreza w basenie lub relaks z widokiem na Tatry

Jak połączyć wakacje w górach z wypoczynkiem na tropikalnej plaży? Wystarczy odwiedzić termy w Chochołowie, w budynku pod numerem 400, niespełna 20 kilometrów od Zakopanego. Chochołowski obiekt to największe termy w Polsce! Można tu skorzystać z kąpieli w leczniczych wodach geotermalnych o temperaturze od 32 do 38 stopni Celsjusza. Dla gości przewidziano liczne wodne atrakcje: baseny z falą, rwącą rzeką, jacuzzi czy dysze wodne. Można także zagrać w wodną siatkówkę, czy skorzystać z wodnego baru, którego krzesła przymocowane są do dna basenu. Co jakiś czas organizowane są także imprezy z DJ-em. Zewnętrzne baseny robią szczególne wrażenie zimą, gdy wszystko wokół pokrywa zimny, biały śnieg, a goście bawią się w ciepłej wodzie przyjemnie otulającej ich ciała.

Z Term Chochołowskich rozciąga się wspaniały widok na Tatry, który jest szczególnie dobrze widoczny z piętra, na którym znajduje się saunarium. Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku dolnych basenów, to strefa saun idealnie się do tego nadaje. Duża liczba leżaków oraz różnorodne sauny pozwalają się skutecznie zrelaksować.

Zobacz również: Beszeniowa czy Tatralandia? Sprawdziliśmy dwa popularne parki wodne

Termy Uniejów, czyli duża dawka jodu bez wizyty nad morzem

Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, by wdychać jod, wystarczy odwiedzić ulicę Zamkową 3/5 w Uniejowie. Ta miejscowość uzdrowiskowa w województwie łódzkim słynie z leczniczych wód. W uniejowskich woda stężenie jodu jest równie wysokie co w Bałtyku! Największa atrakcja Term Uniejów to kąpiele solankowe w wodach geotermalnych, które mają temperaturę 34 stopni Celsjusza. 

Jednak miłośnicy wodnych wrażeń także znajdą tutaj coś dla siebie, bowiem w parku wodnym nie brakuje wewnętrznych i zewnętrznych zjeżdżalni czy rwącej rzeki. Zaś miłośnicy spokoju z pewnością chętnie skorzystają ze strefy saun, SPA czy tężni solankowej.

Aquapark Wrocław: Park wodny dla miłośników saunowania

Jednym z większych parków wodnych w Polsce, jest ten zlokalizowany przy ulicy Borowskiej 99 we Wrocławiu. Znajduje się tutaj siedem zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, jacuzzi, płytkie baseny i wodne place zabaw dla dzieci oraz leniwa rzeka - dając się ponieść łagodnemu prądowi można zwiedzić część Aquaparku Wrocław. Można tutaj skorzystać z kąpieli solankowych w wodach bogatych w potas i magnez.

Aquapark Wrocław zjednuje sobie też serca miłośników saunowania. Można tutaj skorzystać z 20 saun o różnej temperaturze i wilgotności. W Ogrodzie Saunowym przygotowano ścieżkę sensoryczną, saunę z tężnią solankową, biosaunę, saunę fińską czy łaźnię parową. Natomiast Wioska Saun składa się z nowoczesnych saun na podczerwień, które stanowią kolejny, odmienny rodzaj doznania podczas saunowania. 

Zobacz również: Poprawne saunowanie. Jak wpływa na zdrowie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Poznań | wakacje w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy