Reklama

Babciny patent na nawożenie malin. Zapomnisz o sklepowych owocach

Kto z nas nie uwielbia smaku świeżych malin zerwanych prosto z krzaczka? Jest sposób, dzięki któremu malinowe krzewy będą dorodne i zapewnią obfite zbiory tych pysznych owoców. Sekretem jest babcina "odżywka", którą należy podlewać roślinę.

Aby wspomóc wzrost i obfitość naszych ogrodowych zbiorów, czasem wystarczą stare, sprawdzone metody. Jedną z nich jest zastosowanie babcinego nawozu do malin. Jego przygotowanie jest banalnie proste, a efekt zachwyci każdego smakosza tych wspaniałych owoców.

Najlepszy czas na nawożenie malin

Kiedy powinno się nawozić maliny? Pamiętajmy, że aby wyrosły soczyste i dorodne, potrzebują wsparcia, jakim niewątpliwie jest ich nawożenie. Kluczowe są terminy, w których to zrobimy. Oto optymalny czas, w którym powinniśmy je nawozić:

Reklama

  • Wczesna wiosna — wówczas jest początek wegetacji malin. To dobry moment, aby zastosować nawóz, który wzmocni rozwój nowopowstających pędów.
  • Przełom maja i czerwca — w tym czasie dobrze jest je nawozić, ponieważ zaczną wypuszczać nowe kwiaty.
  • Końcówka sierpnia — wówczas nawożenie powinniśmy przeprowadzić już po zakończeniu owocowania. Wspomoże to krzewy malinowe w przygotowaniu się do nadchodzącej zimy.

Zobacz również: Genialny nawóz dla pelargonii za grosze. Kwiaty oraz pędy będą jędrne i bujne

Jak przygotować domową odżywkę do malin?

Aktualnie jest czas drugiego nawożenia malin. Właśnie teraz będą wypuszczać nowe kwiaty. Odbywa się to na przełomie maja i czerwca, dlatego warto zastosować w tym czasie nawóz, który zawiera dużo fosforu. Jego działanie wspomaga dojrzewanie owoców. Nasze babcie używały do tego nawozu z bananów, który jest bogaty również w potas i magnez. Dzięki jego stosowaniu plony będą cieszyły nas dużymi zbiorami, soczystością i smakiem. Oto przepis:

  • Potnij skórki bananów na małe kawałki.
  • Osusz je w piekarniku, ale uważaj, aby ich nie przypalić
  • Ususzone skórki zmiel na proszek w robocie kuchennym.
  • Zmieszaj delikatnie sproszkowane skórki  z górną warstwą ziemi przy malinach.

Dzięki temu malinowe krzewy będą mocno odżywione i będą lepiej rosły. Rezultaty sprawią, że zapomnisz o malinach ze sklepu i będziesz cieszyć się obłędnym smakiem tych owoców prosto z własnego ogródka.

Zobacz również: Zadziała jak kojący balsam, pobudzi pomidory do wzrostu. Zmieszaj z wodą jeden składnik

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maliny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy