Co zrobić, aby płacić mniejsze rachunki za prąd? Proste sposoby na oszczędności

Poznaj nawyki, które pozwolą ci zaoszczędzić na prądzie
Poznaj nawyki, które pozwolą ci zaoszczędzić na prądzie123RF/PICSEL

Nie używasz? Wyłącz!

123RF/PICSEL

Jak obniżyć rachunki za prąd w domu? Zwróć uwagę na światło

Zobacz również:

    Domowe porządki z zegarkiem w ręku jako sposób na zmniejszenie rachunków za elektryczność

    Nie daj się zaskoczyć rachunkami za energię elektryczną
    Nie daj się zaskoczyć rachunkami za energię elektryczną123RF/PICSEL

    Małe zmiany mają duże znaczenie

    • Pralka: Zawsze staraj się ładować bęben pralki do pełna. Wrzucanie do urządzenia jednorazowo tylko kilku ubrań to marnotrawienie energii potrzebnej do uruchomienia sprzętu i podgrzewania wody. Dokładnie czytaj metki umieszczone na tkaninach. W wielu przypadkach używanie temperatury wyższej niż 40°C jest nie tylko niepotrzebne, ale może też wpłynąć na szybsze zniszczenie materiałów.
    • Czajnik: Nieco inaczej wygląda sprawa z gotowaniem wody w czajniku. Gdy chcesz przygotować filiżankę herbaty, nie ma sensu napełniać go płynem całkowicie. W ten sposób zamieniasz swój sprzęt w pożeracz prądu i musisz dłużej czekać na przygotowanie upragnionego napoju.
    • Lodówka: Zadbaj o to, by czas, kiedy drzwiczki lodówki są otwarte, był jak najkrótszy. W ferworze przyrządzania posiłku nie zostawiaj jej otwartej. Jej wnętrze wtedy się ociepla, więc urządzenie zużywa więcej prądu na powrót do bazowej temperatury.
    • Piekarnik: Podczas pieczenia nie otwieraj jego drzwiczek zbyt często. To również prowadzi do wahań temperatury. Nie tylko wypieki mogą się nie udać, ale również więcej zapłacisz. Przemyśl wyłączanie go 5-10 minut przed planowym zakończeniem pieczenia. Ciepło nagromadzone w środku z powodzeniem wystarczy do ukończenia cyklu.