Reklama

Domowa mikstura na siwiznę z popularnej przyprawy. Równomiernie rozprowadź na włosach

Siwe włosy, to coś, czego w pewnym momencie doświadczy każdy z nas. Pierwsze szarości każdy może dostrzec w różnym wieku, a mimo to, zawsze jest to dla nas niezręczne i chcemy je ukryć. Koloryzacja siwych włosów farbami drogeryjnymi może okazać się szkodliwa dla ich struktury. Warto więc zainteresować się naturalną farbą z cynamonu, którą samodzielnie wykonasz w domu.

Cynamon na włosy - efekty

Standardowe farby do włosów w znaczącym stopniu niszczą włosy. Początkowo wydają się one miękkie i lśniące, jednak z każdą kolejną koloryzacją są w coraz gorszym stanie. To za sprawą silnej chemii, która wchodzi w głąb włosa i powoduje zniszczenia. Z tego powodu warto spróbować farbowania włosów naturalnymi sposobami

Naturalną farbę do włosów znajdziesz u siebie w kuchni. Cynamon na siwe włosy nada im nowego, świeżego wyglądu. Otrzymamy efekt naturalnie brązowej fryzury, z dodatkiem rudych refleksów. Cynamon świetnie pokryje siwe włosy. Nada również blasku i wzmocni je.

Reklama

Mikstura na siwe włosy z cynamonu - jak przygotować?

Istnieje kilka sposobów na zafarbowanie siwych włosów cynamonem. Każdy z nich pozwoli na równomierne pokrycie fryzury kolorem, a także odżywienie kosmyków.

  • Cynamon i oliwa z oliwek na siwe włosy

Mieszanka cynamonu i oliwy z oliwek nada piękny i świeży kolor siwym włosów. Farbowanie zachowa strukturę włosa w nienaruszonym stanie, a dodatkowo oliwa nawilży włosy i wygładzi je.

W celu koloryzacji cynamonem z oliwą należy przygotować oba te składniki w proporcjach:

  •  4 łyżki przyprawy
  • ćwierć szklanki oliwy z oliwek

Mieszankę nakładamy równomiernie na siwych włosach. Nałożoną na siwe włosy naturalną farbę z cynamonu pozostawiamy na co najmniej dwie godziny. Dla lepszego efektu na głowę można założyć foliowy czepek. Po odczekanym czasie włosy myjemy szamponem, suszymy i cieszymy się kolorem.

Czytaj także: To pogromczyni siwych włosów. Nałóż na 20 minut – efekty cię zadziwią!

  • Cynamon i miód na siwe włosy

Innym sposobem na pokrycie siwych włosów cynamonem, jest wymieszanie przyprawy z miodem, oliwą i wodą. Mieszankę wykonujemy poprzez połączenie:

  • 2 łyżek oliwy z oliwek
  • filiżanki miodu
  • 3 łyżek cynamonu
  • szklanki wody

Miksturę z cynamonu równomiernie nakładamy na siwe włosy i pozostawiamy na około cztery godziny pod foliowym czepkiem. Po tym czasie myjemy głowę szamponem. Po takiej kuracji włosy będą miały nie tylko piękny kolor, ale także blask, dzięki odżywieniu jaki zapewnią miód i oliwa z oliwek.

Cynamon na siwe włosy - jak stosować

Cynamon na siwych włosach jest naturalną farbą, która nie niszczy włosów, co ma swoje zalety, ale także wady. Największą słabością tej metody koloryzacji jest krótkotrwałość efektów. Z tego powodu zabieg farbowania cynamonem na siwych włosach trzeba regularnie powtarzać.

Nie ma jasno określonego czasu, co jaki powinniśmy powtarzać farbowanie siwych włosów cynamonem. Jest to uzależnione przede wszystkim od częstotliwości, z jaką myjemy skórę głowy. Koloryzację najlepiej więc wykonywać ponownie, kiedy wygląd naszych włosów już nas nie satysfakcjonuje.

Zobacz również:

Tweed blonde. Trend, który twoje włosy pokochają latem. Ukryje siwe włosy i odrost

Sok na siwiznę. Pij codziennie, a pozbędziesz się suchych, łamliwych i siwych pasm

Włosy siwieją? To może być efekt niedoboru tych witamin

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy