Reklama

Jak cebula działa na siwe włosy? Użyj, a będziesz w szoku

Masz problem z siwymi włosami? Możesz wykorzystać sprawdzone domowe metody. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, pieniądze i nerwy. Z pomocą w zatuszowaniu siwych pasm włosów przychodzi… cebula!

Cebula na siwe włosy i jej zastosowanie. Tak w naturalny sposób pożegnasz siwe włosy

Siwienie jest naturalnym procesem, który pojawia się w pewnym wieku, zazwyczaj po 30. roku życia. Jednak nie wszyscy są zadowoleni ze srebrnych pasm włosów na swojej głowie. Z pomocą przychodzi farbowanie - chemicznymi farbami lub nieco bardziej naturalnym sposobem - henną.

 To jednak nie są jedyne wyjścia z sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się siwizny. Możemy skorzystać z domowego sposobu, używając cebuli.

Okazuje się, że sok z cebuli jest dobry nie tylko jako syrop na kaszel, który robiły od lat babcie, ale także na siwe włosy.

Ale jak to możliwe? Otóż w soku z cebuli zachodzi katalaza enzymatyczna, czyli proces, w którym przyspiesza się reakcję chemiczną pod wpływem obecności niewielkiej ilości katalizatora.

Reklama

Zobacz też: Skąd się bierze siwizna i jak z nią zdrowo walczyć? Domowe sposoby na siwe włosy

Stosowana regularnie płukanka z soku z cebuli zapewni włosom ciemniejszą barwę i przykryje siwe włosy

Płukanka z cebuli na siwe włosy. Jak przygotować i stosować?

Jednym ze sposobów przygotowania płukanki do siwych włosów z cebuli jest obranie 1-2 cebuli i starcie jej na drobnych oczkach tarki lub zblendowanie.

Następnie przez gazę należy odcisnąć sok. To właśnie jego nakładamy na skórę głowy i na całą długość włosów i zostawiamy na 20 minut.

Zobacz także: Wstydliwa zmora wielu kobiet. Sposoby na kłopotliwą siwiznę

Po tym czasie spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Należy jednak pamiętać o tym, że takiej płukanki nie możemy zrobić na zapas. Należy ją zużyć w całości tuż po jej przygotowaniu.

Aby pozbyć się siwych włosów stosujemy płukankę z soku z cebuli 2-3 razy w tygodniu. 

Płukanka do włosów z łupin cebuli. Intensywny kolor gwarantowany

Alternatywą dla blendowania całej cebuli jest użycie wyłącznie jej łupin. Obieramy 1-2 cebule i to właśnie łupiny gotujemy w wodzie przez 5 minut. Woda powinna nabrać brązowego koloru. Im więcej obierków dodamy do wody, tym płukanka będzie intensywniejsza.

Po wystudzeniu wywaru płuczemy nim włosy. Możemy zanurzać głowę w misce, w której znajduje się wywar z łupin cebuli.

Zobacz też: Najgorsze co możesz zrobić z siwymi włosami. Może cię to drogo kosztować

Następnie przetrzymujemy mokre, ale odciśnięte z nadmiaru wody włosy przez ok 20 minut i następnie myjemy głowę szamponem.

Tę płukankę także stosujemy 2-3 razy w tygodniu do uzyskania pożądanych efektów i odpowiedniego koloru włosów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cebula | siwe włosy | siwizna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy