Domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów

Wielogodzinne chodzenie w obuwiu może sprawić, że po jego zdjęciu poczujemy nieprzyjemną woń wydobywającą się z jego wnętrza. Na rynku istnieje wiele specjalnych środków, którymi usuniemy brzydki zapach z butów, ale można się go również pozbyć domowymi metodami. Oto kilka prostych sposobów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z butów.

Nieprzyjemny zapach z butów można usunąć domowymi sposobami
Nieprzyjemny zapach z butów można usunąć domowymi sposobami123RF/PICSEL

Jeśli nie chcemy dopuścić do sytuacji, kiedy po wyjęciu stopy z buta poczujemy brzydki zapach, należy m.in. odpowiednio dbać o higienę stóp, regularnie czyścić buty, nie nosić codziennie tego samego obuwia, nie dopuszczać do przemoczenia butów. Jeśli jednak okaże się, że z naszych butów wydobywa się nieprzyjemna woń, możemy pozbyć się ją domowym sposobem.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Pierwszym sposobem jest wsypanie do butów sody oczyszczonej i równomierne rozprowadzenie jej we wnętrzu obuwia. Po 48 godzinach soda powinna wchłonąć nieprzyjemny zapach i wilgoć. Sodę możemy z powodzeniem zastąpić solą lub kawą. Pamiętajmy jednak, by przed założeniem butów na stopy dokładnie je wytrzepać.

Innym trikiem na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów, jest zrobienie naturalnego odświeżacza z szałwii, cytryny i mięty. Skórę z kilku cytryn należy pokroić w cienki paski i wraz z pokruszonymi liśćmi mięty i szałwii włożyć do płóciennego woreczka. Całość umieszczamy w butach na minimum kilkanaście godzin.

W walce o odzyskanie świeżości butów pomogą także węgiel drzewny. Nie należy jednak wsypywać go bezpośrednio do buta, lecz użyć płóciennego woreczka i nim wypełnić obuwie. Zamiast węgla można również użyć czarnej herbaty lub żwirku dla kota.

Kolejnym sposobem, choć może wydawać się on nieco szalony, jest włożenie butów do zamrażalnika na 48 godzin. Po tym czasie ujemna temperatura powinna zniszczyć grzyby i zarodniki, a co za tym idzie - my pozbędziemy się przykrego zapachu.

„Suknie marzeń Izabeli Janachowskiej”: Szeroka suknia wyszczupla talięPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas