Reklama

Działa jak magnes na wszelkie dobro. Wystarczy spełnić jeden warunek

Jakie kwiaty przynoszą szczęście i pieniądze? Listę gatunków otwiera grubosz, czyli popularne drzewko szczęścia. Ma nie tylko wyjątkowy wygląd, ale też uchodzi za roślinę, która wręcz zsyła szczęście. Aby tak się jednak stało, należy spełnić jeden warunek. Oto, jak aktywować grubosza, aby stał się magnesem na dobro.

Co przynosi szczęście i pieniądze?

Grubosz jest pochodzącym z Afryki Południowej sukulentem, który zyskuje w Polsce na popularności. Zachwyca przede wszystkim swoim wyglądem. Według feng shui ma jednak szereg innych zalet. Ma być bowiem drzewkiem szczęścia, którego właściwe ulokowanie w domu wpłynie pozytywnie na różne sfery życia domowników. Nazywa się go także drzewkiem pieniężnym, gdyż jego listki przypominają monety.

Wyznawcy zasad feng shui nie mają wątpliwości, że drzewko szczęścia, które znajduje się w naszym domu, jest w stanie odwdzięczyć się za opiekę, jaką będziemy nad nim sprawować. Ma być prawdziwym magnesem przyciągającym szczęście i pieniądze. Grubosz sprzyja bowiem miłości, pomagając znaleźć bratnią duszę i wspierając rozkwit związku, w budowaniu materialnego i duchowego bogactwa, a także dodaje szczęścia i powodzenia na wszelkich płaszczyznach życiowych planów.

Zobacz również: Zrób koniecznie w pierwszy dzień wiosny. Rytuały przyniosą szczęście i bogactwo

Reklama

Drzewko szczęścia: przesądy. Tak je aktywujesz

Aby jednak drzewko szczęścia mogło nam pomóc w codziennym życiu, należy je uprzednio aktywować. Tylko po takim zabiegu będzie skłonne do przyciągania do nas gotówki. Ten zabieg można wykonać w kilku prostych krokach.

Na początek, w fazie przybierającego Księżyca, a więc po nowiu, nocą należy podlać roślinę. Kolejno wybrać 3, 7 lub 8 drobnych monet i włożyć je do ziemi grubosza. Następnie wypowiedzieć intencję: "Drzewko szczęścia niech się darzy i bogactwem mnie obdarzy". Spełnienie tego warunku będzie skutkować możliwością przyciągnięcia do domu pieniędzy.

Zobacz również: Te rośliny pięknie rosną nawet w cieniu. Banalne w obsłudze!

Jakie kwiaty przynoszą szczęście i pieniądze?

Grubosz nie jest jednak jedyną rośliną, która przynosi szczęście i pieniądze. Chcąc cieszyć się pozytywną energią w swoim mieszkaniu, warto postawić na kamelię. To nie tylko piękne kwiaty, ale również harmonia i radość. Ta roślina przyciąga wiernych przyjaciół.

Na parapecie warto także ustawić szczawika, czyli odpowiednik czterolistnej koniczynki. Ten zapewni dostatek i pomyślność.

Jakie kwiaty przynoszą pecha w domu?

Chcąc cieszyć się szczęściem we wszystkich aspektach życia należy zrezygnować z umieszczenia w domu, a w szczególności w sypialni, kaktusa. Jest on symbolem cierpienia, nieudanych związków lub partnera, który będzie nas krzywdził. Kaktusa warto postawić jednak w okolicach drzwi wejściowych. Wówczas będzie chronił przed włamaniem.

Nie warto również decydować się na ustawienie w domu bluszczu. Ten jest symbolem toksycznych relacji, zniewolenia oraz braku równowagi w dawaniu i braniu.

Zobacz również: Komary i muchy nienawidzą tych roślin. Umieść je na tarasie, a będą omijać cię z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drzewko szczęścia | drzewko grubosz | szczęście | pieniądze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy