Kubki i szklanki będą jak nowe. Doczyścisz je bez detergentów

Tomasz Hirkyj

Opracowanie Tomasz Hirkyj

Magiczna gąbka - kiedyś była dostępna wyłącznie na aukcjach internetowych, a obecnie można ją kupić w każdym sklepie. Skąd jej popularność? Przede wszystkim dlatego, że jest uniwersalna, a do jej skuteczności niepotrzebne są detergenty. Warto więc wiedzieć, jak z niej skorzystać. Kto wie, może wtedy magiczna gąbka zostanie z nami na dłużej?

Magiczna gąbka ściera brud niczym gumka do mazania
Magiczna gąbka ściera brud niczym gumka do mazania123RF/PICSEL

Magiczna gąbka? W czym tkwi magia?

Magiczna gąbka: w czym tkwi jej sekret? Otóż chodzi o materiał, z którego jest wykonana. Sekretem jest pianka melaminowa wykorzystywana w budownictwie. Ma ona porowatą strukturę, a przy okazji jest również chłonna. Dlatego też magiczna gąbka sprawdza się w wielu przypadkach i plamach, które z pozoru wydają się beznadziejne. Jak działa magiczna gąbka? Najprościej mówiąc: działa jak papier ścierny, który delikatnie ściera zabrudzenia z powierzchni. Na korzyść produktu przemawia również fakt, że do jego stosowania nie trzeba używać detergentów.

Co czyścić magiczną gąbką?

Jak stosować magiczną gąbkę?

Magiczna gąbka jest banalna w użyciu. Wystarczy tylko ją zmoczyć
Magiczna gąbka jest banalna w użyciu. Wystarczy tylko ją zmoczyć123RF/PICSEL

Stosowanie magicznej gąbki jest banalne i nie sprawia większego problemu. Aby zabrać się za sprzątanie, wystarczy gąbkę dobrze namoczyć, a następnie odcisnąć nadmiar wody. Dopiero w takiej formie magiczna gąbka będzie spełniała swoją funkcję. Ważne jest też to, aby podczas czyszczenia wykazać się cierpliwością i delikatnością. Po chwili brud zacznie odchodzić od czyszczonej powierzchni. Uwaga: gąbki nie wolno stosować na sucho, ponieważ wtedy może zwiększyć się prawdopodobieństwo uszkodzenia czyszczonej powierzchni. 

Uważaj, co czyścisz magiczną gąbką

Niestety, nie wszystkie powierzchnie mogą być czyszczone za pomocą magicznej gąbki. Nie nadaje się do czyszczenia powierzchni delikatnych i lakierowanych, ponieważ mogą je uszkodzić. Szczególną uwagę trzeba otoczyć również tekstylia, a szczególnie te delikatne i ekoskórę.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas