Kurz na lustrach i telewizorze? Szybko przetrzyj powierzchnie tą mieszanką

Dla wielu pozbywanie się kurzu z telewizora jest istną zmorą. Często już na następny dzień widać na nim zabrudzenia. W takiej sytuacji pomocna będzie domowa mieszanka. Wystarczy przetrzeć nią ekran, by kurz nie osiadał na nim w ekspresowym tempie.

Jak usunąć kurz z telewizora?
Jak usunąć kurz z telewizora?123RF/PICSEL

Domowe porządki. Jak czyścić telewizor?

Co prawda, by się go pozbyć, wystarczy przetrzeć telewizor suchą ściereczką i gotowe. Nie da się jednak ukryć, że kurz wraca na ekran w ekspresowym tempie.

Do czyszczenia telewizorów zaleca się wykorzystywać miękkie ściereczki z mikrofibry. Wszystko po to, by nie uszkodzić ekranu. Użycie gąbki bądź nawet ręcznika papierowego może się skończyć licznymi rysami.

Czyszcząc ekran telewizora, należy pamiętać, by nie naciskać na jego powierzchnię. Lepiej wykonywać delikatne, koliste ruchy. Nie zaleca się również aplikowania preparatów czyszczących bezpośrednio na ekran. Wszystko po to, by uniknąć przedostania się wilgoci do środka urządzenia i w konsekwencji jego uszkodzenia.

Do wyczyszczenie telewizora przyda się domowa mieszanka
Do wyczyszczenie telewizora przyda się domowa mieszanka123RF/PICSEL

Co zrobić, by kurz nie osiadał na telewizorze?

Jak już wspomniano, kurz bardzo szybko osadza się na telewizorze. By jednak temu zapobiec, warto wypróbować pewien domowy sposób. Mowa tu o mieszance wody destylowanej i octu w proporcji 1:1. Tak przygotowany preparat świetnie sprawdzi się do wyczyszczenia nie tylko ekranu telewizora, ale także laptopa, tableta czy też smartfona.

Oczywiście środek czyszczący w niewielkiej ilości należy najpierw nanieść na ściereczkę, a dopiero następnie przetrzeć nią ekran. W tym przypadku przyda się butelka z atomizerem.

***

„Ewa gotuje”: Zielona szakszuka z awokadoPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas