Reklama

Reklama

Mama Chemik o micie na temat WC. "Deska do krojenia ma więcej bakterii"

Czy korzystając z toalet publicznych doświadczanie nieprzyjemnych sytuacji? Brudna deska czy zacieki wewnątrz klozetu to niestety codzienność w publicznych WC. A co z łazienkami w waszych domach? Czy dezynfekujecie muszle klozetowe z obawy przed rozprzestrzenianiem się bakterii? Mama Chemik poruszyła ostatnio temat dezynfekcji sedesu. Czy rzeczywiście jest się czym martwić?

Mama Chemik o 2019 roku działa w mediach społecznościowych, uświadamiając internautów w temacie ekologicznego i zdrowego sprzątania. Ostatnio na swoim Instagramie poruszyła temat dezynfekcji sedesu. Czy rzeczywiście ma to sens?

Zobacz także: Nietypowe wykorzystanie torebki herbaty. Wrzuć ją do toalety, a pozytywnie się zaskoczysz!

"Obecna w WC ilość bakterii nie wymaga dezynfekowania"

Jedna z obserwatorek Mamy Chemik zadała jej pytanie, jak powinno się dezynfekować sedes. Instagramerka pospieszyła jej z odpowiedzią, która wielu może zdziwić.

Reklama

Okazuje się, że sama deska nie stanowi problemu. Nie ma ryzyka, że nie dezynfekując codziennie klozetu, zarazimy się chorobami lub pasożytami. Problem tkwi jednak gdzie indziej.

Zobacz także: Dodaj ocet do prania, a efekt cię zaskoczy

Zamykanie klapy sedesu podczas spuszczania wody

Mama Chemik przytoczyła sytuację, która zainspirowała ją do podzielenia się ze swoimi obserwatorkami pewną radą. Podczas oglądania serialu "Kości" usłyszała, jak Temprance Brennen mówi: "Opuszczaj też klapę, w przeciwnym razie podczas spuszczania wody w powietrze będą wzbijać się drobinki moczu i kału. To tak jakbyś używał odchodów zamiast pasty do zębów".

Okazuje się bowiem, że  spuszczając wodę przy otwartej desce sedesowej ryzykujemy, że drobinki z wnętrza sedesu rozniosą się po całej łazience. - Oberwą szczoteczki do zębów stojące na blacie, dywaniki na podłodze i ręczniki, którymi wycieracie swoje ciało! - alarmuje kobieta.

Zapytała, czy tak samo często, jak sedes, dezynfekujemy deskę do krojenia lub zmywaki kuchenne. Czujecie się teraz przekonani do zamykania klapy podczas spuszczania wody?

Czytaj też: Wrzuć do zlewu i zalej wrzątkiem. Fetor zniknie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy