Najwyższa pora na "test śrubokręta". Przeprowadź w ogrodzie właśnie teraz

Aktualizacja

Wraz ze wzrostem temperatur przykładamy szczególną uwagę do pielęgnacji naszych roślin. Codziennie dostarczamy im sporą dawkę wody, aby w przyszłości cieszyć się bujnymi kwiatami i zielonymi liśćmi. Często zapominamy jednak, że podobnej uwagi potrzebuje również nasz trawnik. Jak o niego zadbać?

Suchy trawnik to częsty widok podczas upalnego lata
Suchy trawnik to częsty widok podczas upalnego lata123RF/PICSEL

Suchy trawnik to częsty widok podczas upalnego lata. Nie sprzyjają mu słoneczne promienie, a kiedy zbyt nisko skosimy trawę, skazani zostaniemy na żółte placki, które nie nadadzą ogrodowi uroku. Wtedy trzeba działać. Skąd wiedzieć kiedy trawnik potrzebuje wody?

Jak zadbać o suchy trawnik?

Po podobnych zabiegach trawa odrośnie po około 3-4 tygodniach. Kiedy trawnik znów się zazieleni, zadbajmy o jego odpowiednie nawożenie.

"Test śrubokręta". Przeprowadź go w swoim ogrodzie

Możemy jednak zacząć działać zdecydowanie wcześniej i nie dopuścić do sytuacji, w której nasz trawnik całkowicie wyschnie. Jeśli nie mamy pewności, czy trawa jest sucha, wystarczy wypróbować prostą sztuczkę.

Jak tłumaczy ekspert ogrodnictwa w The Grass People Chris McIlroy, wszystko, czego potrzebujemy, to śrubokręt.

Zadbany trawnik to ozdoba każdego ogrodu
Zadbany trawnik to ozdoba każdego ogrodu123RF/PICSEL
Istnieje prosty test, który możesz wykonać, aby sprawdzić, czy trawnik jest wystarczająco nawilżony. Aby to zrobić, wbij śrubokręt w ziemię. Jeśli może osiągnąć głębokość około 15 do 17 centymetrów, jest idealny - jeśli nie, podlewaj dalej
tłumaczy w rozmowie z The Sun

Podlewanie trawnika nie jest prostym zajęciem, szczególnie, jeśli nasz ogród jest naprawdę duży. Warto jednak działać właśnie teraz. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy podlewać trawnik z samego rana, przed pojawieniem się słońca.

Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas