Reklama

Reklama

Nieprzyjemny zapach stóp. Jak się go pozbyć?

Nieprzyjemny zapach stóp to niezwykle krępujący problem, który dosięga wielu osób. Jego przyczyny mogą być różne, dlatego też podstawą w walce z przykrym zapachem jest dbałość o higienę. Oprócz tego warto sięgnąć po kilka domowych, sprawdzonych sposobów. Produkty, które szybko nam pomogą, mamy w zasięgu dłoni.

Nieprzyjemny zapach stóp jest krępującym problemem nie tylko dla osoby, która się z nim boryka, ale także dla osób, które przebywają w jej towarzystwie. Zanim jednak zdecydujemy się wizytę u podologa, warto sięgnąć po domowe sposoby.

Zobacz również: Wymocz stopy w wodzie z octem i sodą. Efekty cię zaskoczą

Dlaczego stopy brzydko pachną? Przyczyny nieprzyjemnego zapachu stóp

Wiele osób jest zdania, iż brzydki zapach stóp to efekt nieprzyjemnie pachnącego potu. Tymczasem pot zdrowej osoby nie ma woni. Pojawia się ona wtedy, kiedy na skórze namnożą się bakterie, a także produkty przemiany materii. Za nadmierną potliwość odpowiedzialne są również takie choroby jak cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy, infekcje bakteryjne czy grzybica stóp.

Dodatkowo z przykrym problemem mogą mieć do czynienia osoby, które nie przykładają szczególnej wagi do odpowiedniej higieny, noszą wykonane ze sztucznych materiałów obuwie lub prowadzą niewłaściwą dietę - obfitą w pikantne dania i alkohol.

Reklama

Domowe sposoby na śmierdzące stopy

Problem nieprzyjemnego zapachu stóp pomoże zminimalizować przede wszystkim odpowiednie obuwie i wprowadzenie zmian w diecie. Co więcej, warto postawić na moczenie nóg w wodzie z solą czy octem.

Sól Epsom, którą uprzednio należy dodać do wody, posiada działanie odkażające i przeciwgrzybicze. Do miski wystarczy wlać osiem szklanek ciepłej wody, a następnie wsypać pół szklanki soli. Kolejno zamoczyć stopy i trzymać je w roztworze przez około 30 minut. Zabieg możemy powtarzać dwa razy dziennie.

Zobacz również: Detoks ciała w kilka chwil? Mocz stopy w wodzie z cytryną

Co na śmierdzące stopy? Pomoże ocet jabłkowy i zioła

W zastępstwie za sól Epsom świetnie sprawdzi się również ocet jabłkowy. On także posiada właściwości bakteriobójcze, zmiękczając dodatkowo naskórek, przez co świetnie sprawdza się przy zrogowaceniach na podeszwie.

Stopy warto zamoczyć także w wodzie z dodatkiem rozmarynu i szałwii. Zioła posiadają bowiem działanie ściągające, przez co pomyślnie zmniejszą potliwość stóp.

W przypadku obuwia warto postawić na te wykonane z naturalnych materiałów. Dodatkowo - systematycznie je prać. Do butów warto wsadzić również woreczki odpowiedzialne za pochłanianie zapachów.

Zobacz również: Dieta przeciw obrzękom. Koniec z opuchniętymi stopami i dłońmi!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spocone stopy | co na śmierdzące stopy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy