Reklama

Reklama

Nietypowy trik z TikToka na idealne purée ziemniaczane

Chciałabyś przygotować idealne danie z dodatkiem ziemniaków, ale masz wrażenie, że wciąż czegoś ci w nim brakuje? Jeżeli nie boisz się eksperymentować w kuchni, to być może ten trik z TikToka przypadnie ci do gustu. Jeden z użytkowników aplikacji podzielił się swoim sposobem na perfekcyjnie kremowe purée.

Idealne purée ziemniaczane bez tłuczenia. Trik z TikToka podbija internet!

Większość osób, chcąc przygotować smaczne purée, najpierw gotuje ziemniaki w wodzie, a dopiero później dodaje do nich mleko i zaczyna je miażdżyć za pomocą tłuczka, jednak jeden z użytkowników TikToka ma na to inny sposób. 

Jego metoda na kremowe danie z ziemniaków robi furorę w internecie i, odkąd filmik pojawił się w sieci, mnóstwo osób zadeklarowało w komentarzach, że ma zamiar robić purée już tylko tak. 

Metoda sprytnego miłośnika kuchni polega na tym, że ziemniaki gotuje się od razu w mleku, a nie tak jak się powszechnie przyjęło, w wodzie. 

Reklama

To jednak niejedyna zmiana, jaką zastosował użytkownik TikToka, ponieważ, aby uzyskać idealnie gładką konsystencję, postanowił, zamiast tradycyjnego tłuczka używać elektrycznej trzepaczki, dzięki której może sprawniej i szybciej miksować masę na purée.

"Dobra wskazówka", "Spróbuję w ten sposób następnym razem. Dziękuję Ci" - pisali zachwyceni internauci w komentarzach, będąc pod wrażeniem tego, jak bardzo na smaku i konsystencji purée, może odbić się ta z pozoru niewielka zmiana. 

Czytaj również:

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Edyta Górniak: Kolejny konflikt w rodzinie?! Chodzi o syna i dziadków

Co dodawać do rosołu? Nietypowe dodatki

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje