Reklama

Reklama

Owiń stopy folią aluminiową i odczekaj 30 min. Efekty cię zachwycą

Czy wiesz, ile ukrytych funkcji ma zwykła folia aluminiowa? Zazwyczaj wykorzystujemy ją do pakowania kanapek czy pieczenia, jednak sprawdzi się również m.in. podczas porządków, a nawet… domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Spróbuj, a efekty cię zachwycą.

Folia aluminiowa to rzecz, którą większość Polaków ma w swojej kuchni. Przydaje się do zawijania żywności, przykrywania naczyń w piekarniku, czyszczenia biżuterii, farbowania włosów czy ściągania lakieru hybrydowego. Ten niedrogi, niepozorny produkt ma również jeszcze jedną, zaskakującą funkcję, o której mało kto słyszał. Chodzi o niwelowanie dyskomfortu stóp.

Owiń stopy folią aluminiową. Efekt cię zaskoczy

W okresie jesienno-zimowych wiele osób narzeka na marznięcie stóp. Kapryśna pogoda i często nieodpowiednio dobrane obuwie sprawiają, że na ten dyskomfort jesteśmy narażeni bardzo często. Dobrze więc po całym dniu zafundować sobie zabieg, który ogrzeje tę część ciała, a także pomoże zlikwidować napięcie i przyniesie odprężenie. Do tego przyda się niepozorna folia aluminiowa.

Reklama

Czytaj również: Wydasz raptem 4 złote, a pryszcz zniknie w jedną noc. Smaruj punktowo

Ogrzewanie stóp folią aluminiową. Wystarczy 30 minut

Założenie skarpet czy ciepła kąpiel nie zawsze przyniosą upragnione efekty - szczególnie zmarzluchom. Warto wówczas posmarować stopy ulubionym, nawilżającym balsamem czy kremem i zawinąć w folię aluminiową - tak, by błyszcząca strona dotykała skóry, a następnie pozostawić na 30 minut. Po tym czasie stopy będą nie tylko ogrzane, ale i wspaniale odżywione.

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej

Folia aluminiowa dzięki swoim właściwościom sprawdzi się również podczas innych, domowych zabiegów i codziennych obowiązków. Posłuży do układania niesfornej fryzury - w tym celu należy przesuwać folię po kosmykach, dzięki czemu staną się wygładzone.

Produkt zastąpi także kuchenny drapak i bez trudu poradzi sobie z przypalonym piekarnikiem. Wystarczy jedynie brudne miejsca spryskać detergentem, a potem wyszorować kulką z folii aluminiowej. Po przypalonym tłuszczu nie będzie ani śladu!

Czytaj też: Przyda się nie tylko w kuchni. Oto, do czego służy matowa strona folii aluminiowej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa | stopy pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy