Pij przed snem i obserwuj jak znika oponka. Te napoje pomogą ci pożegnać tłuszcz

Co oprócz stosowania zbilansowanej, zdrowej diety warto włączyć do jadłospisu, by pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Zamiast przed snem sięgać po herbatę czy co gorsza słodkie napoje, wypijaj szklankę naturalnego eliksiru, który w ciągu nocy zachęci organizm do walki z tkanką tłuszczową. Składniki kupisz za grosze.

Koktajl anansowy z kolendrą nie tylko pomoże w walce z tkanką tłuszczową, ale również pomoże oczyścić organizm z toksyn
Koktajl anansowy z kolendrą nie tylko pomoże w walce z tkanką tłuszczową, ale również pomoże oczyścić organizm z toksyn123RF/PICSEL

Napój odchudzający wypij przed snem

Koktajl z ananasem, kolendrą i siemieniem lnianym

Sposób przygotowania: 

Ananasa obrać ze skóry, pokroić, wyciąć twardy rdzeń. Niewielkie kawałki włożyć do blendera, dodać kolendrę i siemię, a następnie wszystko zmiksować. Aby nieco rozrzedzić koktajl można dodać do niego wodę mineralną lub przegotowaną.

Szklankę takiego napoju warto pić do lekkiej kolacji lub zamiast niej. Ananas dzięki zawartym w tym owocu antyoksydantom i dużej zawartości błonnika oraz wody poprawia trawienie, oczyszcza organizm z toksyn, a także sprzyja utracie kilogramów. Za sprawą enzymu - bromeliny, działa natomiast przeciwzapalnie i poprawia pracę układu krwionośnego.

Woda z sokiem z cytryny i miętą

Wodę z cytryną i miętą warto pić przez cały dzień - również na czczo i przed snem
Wodę z cytryną i miętą warto pić przez cały dzień - również na czczo i przed snem 123RF/PICSEL

Sposób przygotowania:

Cytrynę dobrze umyć, pokroić na plasterki i włożyć do dzbanka. Dodać opłukane listki mięty, a następnie wszystko zalać wodą. Można wrzucić również kostki lodu i dosłodzić ksylitolem lub erytrytolem.

Taki napój warto pić nie tylko przed snem, ale również na czczo i w ciągu dnia. Cytryna świetnie wpływa na trawienie, sprzyja produkcję żółci, pomaga na zgagę, wzdęcia i przeciwdziała odbijaniu się. Ponadto picie wody z cytryną uprawnia przemianę materii, zapobiega niestrawności i zalegania pokarmu w jelitach, a także jest polecane osobom, u których występują zaparcia.

Tak działa mechanizm "zajadania" stresu. Nowe ustalenia australijskich naukowców Newseria Lifestyle
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas