Plastikowy pojemnik na jedzenie brzydko pachnie? Nie musisz go wyrzucać

Plastikowe pojemniki zdecydowanie ułatwiają przechowywanie w lodówce różnego rodzaju artykułów spożywczych i świetnie nadają się do przechowywania posiłków zabieranych do pracy lub szkoły. Niestety z czasem taki pojemnik, zwłaszcza gdy żywność jest w nim długo przetrzymywana, może przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pojemników na jedzenie?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pojemników na jedzenie?123RF/PICSEL

Chcąc utrzymać plastikowe pojemniki na żywność w jak najlepszym stanie i zapobiegać gromadzeniu się w nich brzydkiego zapachu, pamiętajmy, by regularnie je myć i dokładnie wysuszyć. Niestety czasami zdarza się, że dany produkt spożywczy zbyt długo przechowujemy w pojemniku, przez co tworzywo przesiąka nieprzyjemną wonią.

Nie oznacza to jednak, że taki pojemnik powinniśmy spisać na straty. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się z plastikowego pojemnika dokuczliwego zapachu. Jak to zrobić?

Sok z cytryny usunie przykry zapach z pojemnika

Jednym z najskuteczniejszych trików na pozbycie się brzydkiego zapachu z pojemnika, jest wykorzystanie soku z cytryny. Sok eliminuje z tworzywa nieprzyjemną woń, dzięki czemu pojemnik na żywność z powodzeniem możemy nadal wykorzystywać.

Wystarczy, że do pojemnika wlejemy wyciśnięty sok z cytryny i dokładnie go umyjemy przy użyciu czystej gąbeczki. Następnie pojemnik płuczemy pod bieżącą wodą i osuszamy. Chowając pojemnik do szafki, pamiętajmy, by nie nadkładać na niego przykrywki.

Sok z cytryny pomoże uporać się z brzydkim zapachem w pudełkach na żywność
Sok z cytryny pomoże uporać się z brzydkim zapachem w pudełkach na żywność123RF/PICSEL

Pojemnik na żywność brzydko pachnie? Wykorzystaj fusy z kawy

Po fusy z kawy sięgały już nasze babcie, chcąc uporać się z brzydkimi zapachami. Fusy doskonale pochłaniają wątpliwej jakości aromaty, dlatego powinniśmy ich użyć do plastikowych pojemników. Zwróćmy jednak uwagę, by fusy były suche, ponieważ w przeciwnym razie tylko pogorszymy naszą zapachową sytuację.

Wysuszone fusy wsypujemy do pojemnika, zamykamy go i zostawiamy na noc. Następnego dnia pozbywamy się fusów, pojemnik myjemy i suszymy. Gotowe!

Jak za pomocą sody oczyszczonej usunąć niemiły zapach z pojemnika?

Soda oczyszczona to uniwersalny i niezastąpiony produkt, który ma wszechstronne zastosowanie. Sodę mieszamy z niewielką ilością wody, by powstała mikstura przypominająca swoją konsystencją pastę. Przygotowany roztwór dokładnie aplikujemy na ścianki i dno pojemnika i odstawiamy go na dwa dni.

Po tym czasie naczynie myjemy i osuszamy. Po brzydkim zapachu ani śladu.

Mycie pojemnika octem

W tym przypadku możemy zastosować dwie metody. Pierwsza polega na nasączeniu gąbeczki octem i umyciu pojemnika. Następnie bardzo dokładnie płuczemy naczynie i suszymy. Drugi sposób to rozcieńczenie octu z wodą, wlanie takiej mikstury do pojemnika i pozostawienie na noc. Rano dokładne płukanie, suszenie i pojemnik będzie jak nowy.

Matteo Brunetti: We Włoszech trudno wyszukać dobrą włoską restaurację, bo oceny turystów wprowadzają w błąd INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas