Reklama

Reklama

Połącz sodę oczyszczoną z miodem. Pożegnasz problemy żołądkowe i wiele innych!

Soda oczyszczona to powszechnie znany produkt, znajdujący się w kuchni niemal każdej z nas. Znajduje zastosowanie nie tylko podczas przygotowywania potraw i ciast, ale również w kosmetologii. Pomoże także w codziennych porządkach – w połączeniu z octem wyczyści kabinę prysznicową, zaś z kwaskiem cytrynowym stopę żelazka. Co ciekawe, jest stosowana również w medycynie. W połączeniu z miodem wypłuka z organizmu wszystkie toksyny.

 • Soda oczyszczona jest znanym produktem, który wielokrotnie wspomaga nas w domowych porządkach. Wykorzystujemy ją między innymi do czyszczenia kuchni czy srebrnej biżuterii. Pasta może być również świetnym sposobem na usuwanie plam z oleju, a nawet smoły.
 • Jak się jednak okazuje, soda ma także inne zastosowanie. Może być składnikiem domowej, oczyszczającej maseczki do twarzy, a także sposobem na oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. W połączeniu z miodem potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Soda oczyszczona i miód do domowych zabiegów zdrowotnych

Soda oczyszczona i miód są dwoma bardzo popularnymi, domowymi środkami, używanymi do różnych zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych. Niewiele osób zna jednak ich doskonałe właściwości. W połączeniu są bowiem prawdziwym cudem!

Reklama

Połączenie sody oczyszczonej i miodu ma zdolność do:

 • wypłukania toksyn z organizmu,
 • oczyszczenia wątroby,
 • wspomagania trawienia,
 • zmniejszenia wzdęć,
 • neutralizacji kwasu żołądkowego, pomagając w ten sposób przy zgadze,
 • służy jako środek antyseptyczny,
 • pomaga zwalczać bakterie i wirusy,
 • jest skuteczny w odchudzaniu i walce z nadwagą.

Zobacz również: Jak zastosować sodę oczyszczoną w ogrodzie?

Soda oczyszczona z miodem: jak przygotować mieszankę?

Do przygotowania preparatu zaleca się stosowanie organicznego i czystego miodu, wolnego od cukru i innych dodatków. Warto sięgnąć po taki, który ulega krystalizacji. Dowodzi to bowiem, iż zachował swoje właściwości lecznicze.

Składniki:

 • 3 łyżki sody oczyszczonej (27 g),
 • 7 łyżek miodu (175 g).

Jeśli miód jest stały, podgrzewamy go w kąpieli wodnej do momentu, w którym stanie się płynny. Potem nie będzie się już krystalizował. Dodajemy sodę oczyszczoną i dokładnie mieszamy. Przechowujemy w szklanym pojemniku z hermetycznym zamknięciem, w temperaturze pokojowej.

Jak stosować preparat z sody oczyszczonej i miodu?

Jedną łyżeczkę roztworu przyjmujemy kolejno na czczo, pół godziny przed obiadem i pół godziny przed kolacją. Preparat powinno się stosować przez co najmniej trzy tygodnie. Po 21 dniach możemy zrobić tygodniową przerwę, a następnie, jeśli uznamy to za konieczne, powtórzyć leczenie.

***

Zobacz również:

Najgorsza pozycja do spania. Może wywołać nieprzyjemną dolegliwość

Tego nie rób przed snem. Oto nawyki, których warto się pozbyć

Suszenie ręczników na kaloryferze. Dlaczego lepiej tego nie robić?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy