Reklama

Proste nawyki, dzięki którym szybciej schudniesz!

Jaki wpływ na zachowanie szczupłej, zgrabnej sylwetki ma poranna rozgrzewka lub szklanka wody na czczo? Wbrew pozorom, całkiem spory! Dietetycy i trenerzy przekonują, że proste codziennie nawyki pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy lub przynajmniej utrzymać wagę. Wybrałyśmy dla was kilka najprostszych!

Wstawanie rano o tej samej porze

Lekarze i dietetycy już od dawna przekonują, jak zbawienny wpływ ma na nasz organizm wstawanie rano o tej samej porze i... unikanie przycisku drzemki. To dla wielu z nas spore wyznanie, bo przycisk ten kusi i pozwala jeszcze na kilka minut odpłynąć w błogi sen. To poczucie jest jednak złudne, bo ciągłe przedłużanie snu sygnalizuje organizmowi tak naprawdę jego brak, a ten powiązany jest mocno z przyrostem masy ciała. 

Unikanie kilkuminutowych porannych drzemek pozytywnie wpływa także na samopoczucie i pozwala naprawdę wypocząć. Warunkiem jest jednak kładzenie się spać na tyle wcześnie, by zagwarantować organizmowi wystarczającą dawkę zdrowego snu. 

Reklama

Szklanka wody rano na czczo

Dietetycy od lat spierają się o to, czy szklanka wody (również np. z dodatkiem cytryny) wypita rano na czczo pomaga schudnąć lub przynajmniej utrzymać wagę. Wszystko wskazuje jednak na to, że faktycznie ma ona bardzo dobry wpływ na organizm. 

Rano jesteśmy dość mocno odwodnieni, więc gdy sięgamy po wodę zaspokajamy najpierw pragnienie. Gdy zamiast tego, rzucimy się od razu na jedzenie, ciało pomyli pragnienie z głodem, a stąd już krótka droga do przejadania się i nabrania dodatkowych kilogramów.

Badania wykazały, że wypicie już dwóch szklanek wody przed posiłkiem pomoże nam utrzymać wagę, a przy wsparciu właściwej diety i aktywności fizycznej, nawet schudnąć! 

Zobacz również: Zdrowe nawyki kluczem do redukcji wagi

Wystarczy kilka minut ćwiczeń o poranku! Schudniesz i wzmocnisz organizm!

Poranna rozgrzewka

Trenerzy przekonują, że nic tak dobrze nie wpływa na rozpoczęcia dnia jak poranna rozgrzewka. Nawet proste ćwiczenia, takie jak wymachy, pajacyki czy brzuszki pomagają przyspieszyć metabolizm, a w dłuższym okresie czasu zgubić dodatkowe kilogramy. Zastępują one także poranną kawę, gwarantując przypływ energii. 

Świetnym rozwiązaniem jest również poranna tabata, czyli trening odchudzający, mocno podkręcający metabolizm i zwiększający wydajność. Tabata trwa zaledwie cztery minuty i w krótkim czasie pozwala zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję. 

Regularne spacery

Regularne spacery w równym tempie także pomogą nam zadbać o szczupłą sylwetkę. Trenerzy przekonują, że nie musimy codziennie biegać lub intensywnie ćwiczyć, by podkręcić metabolizm i zrzucić nadmiarowe kilogramy. Spacery dodają energii, redukują stres i poprawiają humor. Mają więc same zalety! 

Ograniczenie cukru i białej mąki

Według dietetyków, produkty bogate w cukier i białą mąkę utrudniają proces chudnięcia, ale wystarczy ograniczyć ich spożycie, by szybko zobaczyć pierwsze efekty. Na początek możemy zrezygnować z białego pieczywa i słodyczy - szybko poczujemy się lżej, a dobre samopoczucie zmobilizuje nas do wprowadzenia w życie kolejnych, pozytywnych zmian. 

***

Zobacz również:

Dziesięć zdrowych nawyków, które poprawią twoje zdrowie! 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy