Reklama

Reklama

Przetestowałam trik z kostką do muszli klozetowej. Mało nie zatkałam pionu

Widzieliście ten trik z kostką do WC? Miał zapewnić poprawne jej zawieszenie, a w efekcie zatkałabym całym pion kanalizacji w bloku. Internet i media społecznościowe pełne są trików i dobrych rad, które niekiedy ułatwiają nam życie, ale niekiedy potrafią nieźle je uprzykrzyć. Ten zdecydowanie przysporzył mi kłopotów.

Jak zakładać kostkę zapachową do WC? Stary sposób wykorzystywany przez lata

Kostki zapachowe do WC to jeden z artykułów chemicznych, który pomaga w utrzymaniu czystości w łazience. 

 Znajdziemy różne ich rodzaje - jako wyciskane, gęste żele do przyklejana na ściankach muszli od wewnętrznej jej strony, jako kostki musujące wrzucane do zbiornika na wodę w toalecie, ale też najpopularniejsze, klasyczne, które znajdują się w plastykowych koszyczkach. 

Koszyczki te posiadają haczyk, który zaczepia się o rant muszli klozetowej i przytrzymuje deską sedesową. Tak przez lata działał ten sposób, choć wielu użytkowników drażnił wystający spod deski plastikowy haczyk, który czasem się przemieszcza i kostka nie jest w tym miejscu, w którym byśmy tego chcieli. 

Zobacz też: Genialny patent na czyste płytki. Będą lśnić jak nowe

Reklama

Nowy sposób wieszania kostki zapachowej w WC. Trik z TikToka

Jak zapobiec wystawaniu części koszyczka poza muszlę klozetową? W sieci pojawił się pewien trik. Zaciekawiona nowością postanowiłam wypróbować ten sposób. Polega on na tym, że haczyk umieszczamy w wewnętrznym kołnierzu sedesu. W triku było także ważne, żeby wieszać kostkę pod największym strumieniem wody, która leci z owego kołnierza podczas spłukiwania tak, by uwolnić, jak najwięcej produktu. Ku mojemu zaskoczeniu pęd wody w toalecie był tak silny, że... wypłukał nie tylko produkt, ale cały koszyk.

 

Zobacz również: Planujesz remont łazienki? Policzyliśmy, ile zapłacisz

Trik, przez który mogłam zatkać pion kanalizacyjny w bloku

 

Zanim zdążyłam zareagować, było już za późno. Cała kostka wraz z koszyczkiem spłynęła kanalizacją. Tak duży przedmiot w odpływie WC mógł spokojnie zatkać cały pion w bloku. 

Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, woda spływała normalnie, a żadne z sąsiadów nie zgłaszał awarii. Na przyszłość jednak postanowiłam wieszać kostkę w koszyczku w klasyczny, stary sposób i nie ryzykować spłukania kolejnego produktu w toalecie. 

Zobacz także: Miejsca w łazience, które nie są odpowiednio wyczyszczone 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kostka do WC | kostka zapachowa | łazienka | toaleta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy