Reklama

Przyłóż suszarkę do kaloryfera. Odczujesz różnicę w rachunkach

Galopująca inflacja motywuje nas do tego, by szukać oszczędności w każdym możliwym miejscu. Niedawno rozpoczęty sezon grzewczy z pewnością nie będzie w tym roku lekki dla naszych portfeli, jednak i w tym przypadku można nieco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Jednym z trików, który nam w tym pomoże, będzie sposób z suszarką przykładaną do kaloryfera. Brzmi enigmatycznie? Tłumaczymy, o co chodzi.

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? To pytanie brzmi niezwykle zasadnie w czasach, gdy dookoła nas szaleje inflacja. Szukając oszczędności wszędzie, gdzie się da, nie zapominamy również o rachunkach za ogrzewanie. Okazuje się, że trik z suszarką może znacznie przyczynić się do ich obniżenia.

Czytaj także: Nigdy nie rób tego w mroźne dni. To niebezpieczne!

Jak obniżyć rachunki? Użyj suszarki przy kaloryferze

Ten prosty trik sprawdzi się doskonale w przypadku starszych modeli grzejników, które mają żeberka, ale będzie pomocny również przy nowszych grzejnikach, do których wnętrza ciężko się dostać. Sęk tkwi w tym, że wewnątrz grzejników zalega sporo brudu i kurzu, które znacząco obniżają efektywność grzania. To w efekcie sprawia, że rachunki są większe. 

Reklama

Magazyn "The Sun", powołując się na badania przeprowadzone przez Enertek International informuje, że obecność kurzu i brudu może sprawić, że rachunek za ogrzewanie wzrasta nawet o 25 procent.

Przestrzenie, w których zbierają się zabrudzenia, są jednak trudnodostępne do czyszczenia. Jednak z pomocą przychodzi prosty sposób z suszarką. Wystarczy za pomocą strumienia powietrza płynącego z suszarki wymieść zanieczyszczenia z wnętrza kaloryfera, przykładając ją nad górnymi kratkami grzejnika przed jego włączeniem. Po tej procedurze nie zapomnijmy odkurzyć podłogi pod kaloryferem, bowiem spadnie tam cały kurz i brud z grzejnika. 

Zobacz również: 500 plus już nie dla wszystkich? Rząd szykuje zmiany! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak obniżyć rachunek za ogrzewanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy