Uważaj na ten przycisk w systemie e-PIT. Możesz stracić część pieniędzy!
Z ulgi prorodzinnej, nazywanej także ulgą "na dziecko" rokrocznie korzystają tysiące rodziców i opiekunów prawnych. Muszą oni jednak uważać na małą pułapkę - część podatników nie otrzyma zwrotu w pełnej wysokości bez wykonania dodatkowych czynności.
Ulga "na dzieci" to jedna z ulg podatkowych w polskich przepisach prawa podatkowego, która polega na odliczeniu od podatku dochodowego ustalonych w ustawie kwot. Odliczenie dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub rodziców zastępczych, pozostających w związku małżeńskim. Kwotę tę mogą oni odliczyć od podatku w częściach równych lub w dowolnej proporcji przez nich ustalonej.
Częsty problem z ulgą "na dzieci". Możesz nie dostać pieniędzy!
Zobacz również:
- Promienna cera nawet w chłodne dni. Jak zadbać o skórę w okresie jesienno-zimowymart. sponsorowany
- Nazywany "przyjacielem ogrodników". Rośliny wyrosną ze zdwojoną siłą
- Matowe srebro odzyska blask. Łatwo pozbędziesz się czarnego nalotu
- Nasmaruj patelnię i odczekaj. Tłuszcz przestanie pryskać na wszystkie strony
By rozwiązać ten problem, podatnik musi złożyć odpowiedni wniosek o zwrot nieodliczonej nadwyżki ponad odliczoną kwotę lub o całą wartość ulgi "na dziecko", w sytuacji, gdy podatek wynosi 0 zł.
WAŻNE: Gdy w danym roku składki ZUS nie były opłacane, nie ma możliwości otrzymania zwrotu niewykorzystanej ulgi prorodzinnej.
Jak otrzymać ulgę "na dziecko" w pełnej wysokości?
Aby otrzymać ulgę na dziecko, podatnik musi skorzystać z funkcjonalności "dodaj zwrot z tytułu niewykorzystanej ulgi na dzieci", która znajduje się w części "Twoje ulgi i odliczenia". Po użyciu tego przycisku, pojawi się kolejny ekran, w którym podatnik musi samodzielnie wypełnić pole "Składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne".
Po zatwierdzeniu danych na ekranie wyświetlą się informacje o wysokości kwoty dodatkowego zwrotu z tytułu niewykorzystanej ulgi na dzieci i uwzględnieniu jej w zeznaniu.
Zobacz również: