Regulacja okien na zimę. Mama-chemik mówi, jak to zrobić
Mama-chemik podzieliła się z internautami kolejną radą. Za pomocą instagramowej relacji pokazała, w jaki sposób wyregulować okna na zimę. Dzięki temu prostemu patentowi można je uszczelnić i sprawić, że w pomieszczeniach będzie cieplej. Oto, co trzeba zrobić.
Mama-chemik dzieli się radami i wskazówkami
Mama-chemik aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z internautami radami i wskazówkami dotyczącymi domowych porządków. Regularnie publikuje posty dotyczące m.in. ekosprzątania, ograniczania plastiku, oszczędzania i środków czystości. Instagramowy profil Mamy-chemik obserwuje już ponad 90 tys. osób. Internauci chętnie komentują posty i mówią o swoich doświadczeniach.
Sylwia Panek podkreśliła w opisie profilu, że jest ambasadorką octu i sody oczyszczonej, więc zdecydowanie stawia na ekologiczne rozwiązania i przy okazji zaznacza, jak ważne jest czytanie składów produktów.
Mama-chemik o regulacji okien
Tym razem Mama-chemik za pomocą instagramowej relacji opowiedziała internautom o regulacji okien. Wyjaśniła, że niektóre okna mają możliwość zmiany trybu z letniego na zimowy. Za pomocą filmu pokazała, w jaki sposób można go przestawić i sprawić, by ciepło nie uciekało z pomieszczeń i nie przedostawało się do środka chłodne powietrze.
Na skrzydle okna widnieje element, który należy przekręcić. Sylwia Panek wyjaśniła, że gdy jest ustawiony poziomo, dochodzi do dociśnięcia uszczelki, a więc dzięki temu w domu bądź mieszkaniu może być cieplej. Natomiast jak jest pionowo, to zwiększa się przepuszczalność.
Mama-chemik zaznaczyła, że nie wszystkie okna mają taką funkcję, a przed zmianą trybu warto się zastanowić, czy rzeczywiście jest to nam potrzebne. Wszystko przez to, że ten sposób może powodować brak odpowiedniej wentylacji, a co za tym idzie, powstawanie pleśni.
Ponadto Sylwia Panek podkreśliła, że w momencie słabej regulacji powietrza dojdzie do skraplania pary wodnej na oknach. Dodała, że niezależnie od ustawionego trybu należy wietrzyć pomieszczenie po wcześniejszym zakręceniu grzejników.
***
Zobacz także: