Reklama

Reklama

Rozcieńcz z wodą i spryskaj zamarzniętą szybę. Lód spłynie w kilka sekund

Zimą wielu kierowców narzeka na zamarznięte szyby. Skrobanie ich o poranku jest dla nich istną zmorą, ale jak się okazuje, można pozbyć się tego uciążliwego problemu w prosty sposób. Wystarczy mieszanka dwóch składników. Oto jak należy ją przygotować.

Co na zamarznięte szyby?

Czasochłonne skrobanie szyb na mrozie to coś, za czym raczej nikt nie przepada. Zimą wielu kierowców jest zmuszonych wyjść z domu znacznie wcześniej i poświęcić czas na dokładne pozbycie się szronu. 

Skrobanie szyb przez kwadrans na mrozie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a więc nic dziwnego, że kierowcy narzekają. 

Wiedzą jednak, że w trosce o bezpieczeństwo na drodze muszą odpowiednio przygotować pojazd. Wówczas w ruch idą wszystkim dobrze znane skrobaczki. 

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele płynów pomagających przy codziennym pozbywaniu się lodu z szyb. Taką odmrażającą miksturę można również wykonać samodzielnie w domu. Dzięki niej zimowe poranki będą znacznie łatwiejsze.

Zobacz także: Te osoby nie mogą mieć prawa jazdy. Lista z 2023 r.

Reklama

Domowy sposób na zamarznięte szyby

Osoby, które nie przepadają za klasycznymi skrobaczkami lub boją się, że uszkodzą przez nie szyby, mogą wypróbować inny, skuteczny sposób. Do przygotowania domowego płynu do zamarzniętych szyb wystarczą dwa składniki. Potrzebna będzie woda, najlepiej destylowana i alkohol izopropylowy w proporcjach 1:3. 

Zobacz także: Przekrój na pół i przetrzyj kuchenne szafki. Będą lśnić jak nigdy!

Po dokładnym wymieszaniu mikstura nadaje się do użytku. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza temu, że alkohol ma niższą temperaturę zamarzania w porównaniu z wodą. 

Gotowy płyn należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać nim szyby. Już po chwili widać jak mikstura rozmraża lód. Następnie wystarczy pozbyć się osadu za pomocą ściągaczki i gotowe. Warto podkreślić, że alkohol można zastąpić octem, który również poradzi sobie ze szronem oraz lodem. 

Innym sposobem na zamarznięte szyby jest polewanie ich ciepłą wodą. Nie jest to jednak metoda, którą polecają kierowcy. W tym przypadku istotna jest odpowiednia temperatura. Otóż za gorąca woda może doprowadzić do pęknięcia szyby. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zamarznięte szyby | zamarznięte szyby w samochodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy