Rozpuść w wodzie i podlej. Pomidory jeszcze nigdy nie były tak słodkie. Znajdziesz w kuchni

Soczyste, zdrowe, dorodnie rozwijające się na krzaczkach i cieszące oko czerwienią swoich owoców pomidory są marzeniem niejednego ogrodnika. W pogotowiu warto mieć jednak prosty przepis na sukces. Domowa mieszanka sprawi, że warzywa będą rosły szybko, a kolejno cieszyły podniebienie swoim słodkim smakiem. Wystarczy podlać krzaczki i czekać.

Czym podlać pomidory żeby były słodkie? Rozpuść w wodzie i zaaplikuj krzaczkom
Czym podlać pomidory żeby były słodkie? Rozpuść w wodzie i zaaplikuj krzaczkom123RF/PICSEL

Gdy pomidory zaczynają zmieniać swoją barwę z zielonej na coraz bardziej czerwoną, ogrodnicy zacierają ręce na obfite zbiory. Ten moment jest jednak idealnym, by zadbać o kondycję, a także późniejszy smak warzyw. Złap wówczas za konewkę i rusz pomiędzy krzaczki.

Czym podlać pomidory żeby były słodkie? Sprawdzony sposób na sukces

Ile ogrodników, tyle sposobów na uprawę pomidorów. Podczas gdy jedni decydują się posadzić je w ogrodzie, drudzy preferują, by te wzrastały wyłącznie w warunkach szklarniowych. Cała rzesza innych warzywa sadzi też w doniczkach, umieszczając kolejno na balkonie lub parapecie. Gdy sadzonki znajdą już swoje miejsce, nadchodzi najcięższy dla działkowca czas.

By pomidory zachwycały wyglądem i smakiem, muszą zostać otoczone dość troskliwą opieką. Uwielbiają bowiem żyzną, próchniczą i przepuszczalną glebę, nie odmawiając przy tym sporych ilości wody. W okresach suszy należy podlewać je codziennie, nie zapominając przy tym również o nawożeniu. Doświadczeni ogrodnicy, sięgając po odżywkę, nie odmawiają jednak domowych mieszanek. Upodobali sobie szczególnie jedną z nich, twierdząc, że ta mocno wpływa na późniejszy smak warzyw.

Ile cukru do podlewania pomidorów? Dodaj do wody i podlej

Mieszanka cukru i wody jest jedną z tych domowych i prostych odżywek, po które sięga niejeden właściciel pomidorowych krzaczków. By ta rzeczywiście zadziałała, należy jednak poczekać na odpowiedni moment.

Czym podlać pomidory żeby były słodkie? Sprawdzony sposób na sukces
Czym podlać pomidory żeby były słodkie? Sprawdzony sposób na sukces123RF/PICSEL

Podlewanie pomidorów wodą z cukrem powinno rozpocząć się w momencie, kiedy skórka owoców zacznie nieco się zaczerwieniać. Wówczas w 500 ml ciepłej wody wystarczy rozpuścić jedną łyżkę stołową cukru, a całość kolejno dobrze wymieszać i odstawić. Gdy całość przestygnie roztwór może trafiać pod krzaczki - pomidory należy podlewać w niewielkich dawkach, nie częściej niż raz w miesiącu.

Czym podlewać pomidory żeby lepiej kwitły? Zachowaj rozwagę

Jak zadziała wodny roztwór cukru? Tradycyjny, spożywczy cukier nie będzie co prawda przyswajany przez korzenie rośliny bezpośrednio z gleby, jednak sprawi, że mikroorganizmy glebowe będą lepiej się rozwijać, co z kolei wpłynie na zwiększenie ilości materii organicznej, a także poprawienie warunków rozwoju i wzrostu systemu korzeniowego i części nadziemnych roślin.

Nadmiar słodkich kryształków może jednak zaszkodzić roślinom, potęgując rozwój grzybów w podłożu, a także pozbawiając glebę składników odżywczych. Może też przyciągać mrówki i owady. W przypadku odżywki z cukrem konieczna jest więc rozwaga.

Przy okazji warto pamiętać, że pomidory do zdrowego wzrostu potrzebują przede wszystkim azotu, fosforu i potasu. Raz na dwa tygodnie warto więc karmić je domowym nawozem, dostarczającym tych składników - na przykład tym ze skórek z bananów.

„Zbliżenia”. Dorota Kośmicka. O odkrywaniu gwiazd i recepcie na hit serialowyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}