Reklama

Rozpuści chwasty aż do korzeni. Dodaj do octu i spryskaj

Chwasty upodobały sobie szczeliny pomiędzy kostką brukową, niejednokrotnie do reszty rujnując nawet najdokładniej zaaranżowane otoczenie domu. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych. Mechaniczne usuwanie czasami przysparza trudności, a kolejne specyfiki nie spełniają swojej roli. Jak więc pozbyć się chwastów na zawsze? Oto rewolucyjny, domowy sposób. Wypali chwasty aż do korzeni.

Jak pozbyć się chwastów na zawsze? Trudna walka może zakończyć się sukcesem

Kto nigdy nie wypowiadał wojny chwastom wyrastającym w szczelinach pomiędzy kostką brukową, nie wie, czym jest prawdziwa "walka z wiatrakami". Z podobnym problemem mierzy się niemal każdy właściciel podwórka lub podjazdu, skazując się tym samym na wielogodzinne i pracochłonne pielenie. Mechaniczne usuwanie chwastów jest co prawda skuteczne, jednak niejednokrotnie wyjątkowo problematyczne. Wtedy też zapada decyzja o użyciu oprysku. Ale który jest najlepszy?

Silnymi środkami chwastobójczymi, stosowanymi w rolnictwie, są herbicydy. Zabijają one co prawda chwasty, jednak są niebezpieczne dla środowiska, w tym dla innych roślin, a także owadów. Przed sięgnięciem po ostateczność, jaką będą opryski z herbicydów, warto wypróbować domowe sposoby. Wystarczą dwa produkty, aby wypalić chwasty aż do korzeni.

Reklama

Zobacz również: Utrzymuje wszędobylskie chwasty na odległość. Jesienią wzmocni uprawy przed nowym sezonem

Jak zrobić preparat na chwasty domowym sposobem? Wystarczą dwa składniki

Jednym ze sposobów walki z chwastami jest użycie sody oczyszczonej. Ta ma w ogrodnictwie wyjątkowo szerokie zastosowanie, będąc używaną najczęściej jako środek na choroby i szkodniki roślin.

Soda świetnie poradzi sobie z chwastami na podjazdach i ścieżkach, jednak należy użyć jej już w momencie, kiedy żaden nieproszony gość nie wyrasta ze szczelin pomiędzy kostką brukową. Po raz pierwszy warto posypać nią problematyczne miejsce już wczesną wiosną, a kolejno po każdym ręcznym usuwaniu chwastów.

W przypadku bardziej rozwiniętych chwastów i mchu warto wytoczyć nieco mocniejsze działa. Prawdziwym pogromcą chwastów jest ocet. A kiedy zestawimy go z popularnym orzechem, chwasty znikną w oka mgnieniu.

Zobacz również: Nigdy nie wyrzucaj starych kartonów. Wytrawni ogrodnicy wiedzą, jak zrobić z nich użytek

Czym wypalić chwasty? Dodaj do octu i spryskaj

Najpopularniejszym domowym roztworem, stosowanym do walki z chwastami, jest mieszanka wody i octu (w proporcji 1:2). Należy pamiętać jednak, aby stosować ją wyłącznie na te chwasty, które rosną na podjazdach i ścieżkach. Ocet nie działa bowiem wybiórczo, niszcząc również rośliny uprawne. Co ważne, oprysk z octem pokona chwasty, nie uszkadzając jednocześnie bruku. Dla pewności warto jednak wykonać próbę w mało widocznym miejscu.

Chcąc jednak mieć pewność, że chwasty dadzą nam spokój na zdecydowanie dłuższy czas, do octu warto dodać sporządzony na bazie liści orzecha włoskiego napar. Za sprawą juglonu - toksycznej substancji hamującej rozwój i wzrost roślin, jaka znajduje się w liściach orzecha włoskiego, taka mieszanka w mig rozprawi się z nieproszonymi chwastami.

Zobacz również: Oto mieszanka dla żarłocznych ślimaków. Łatwiej wyprosisz je z ogrodu


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama