Reklama

Reklama

Schowaj w samochodzie pilniczek do paznokci. Zimą przyda się niejednokrotnie

Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, to zimą papierowy pilniczek do paznokci może okazać się jedną z niezbędnych rzeczy w samochodzie. Przyda się podczas kryzysowej sytuacji z wycieraczkami, pomoże pozbyć się zabrudzeń i zapobiegnie smugom na szybie. Co trzeba z nim zrobić?

Do czego przyda się pilniczek do paznokci w samochodzie?

Papierowy pilniczek może się przydać zimą niejednokrotnie, dlatego też warto go mieć ze sobą w samochodzie. Wcale nie chodzi tu o złamany paznokieć tylko o brudne wycieraczki. Zapewne każdemu nie raz zdarzyło się je włączyć i zobaczyć na szybie smugi, które po sobie zostawiają. Dzieje się tak, gdy na ich brzegach zebrało się zbyt dużo brudu. Zamiast usuwać krople deszczu bądź płatki śniegu rozmazują zanieczyszczenia i zmniejszają widoczność. 

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi pilniczek do paznokci. Wystarczy przetrzeć wycieraczki wilgotną ściereczką, a następnie zetrzeć z nich brud za jego pomocą. Chropowata warstwa papierowego pilniczka pozbędzie się go niemal natychmiast i w ten sposób zapobiegnie pojawianiu się smug.

Reklama

Czytaj równieżCo zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy? Jest na to prosty sposób

Jak często wymieniać wycieraczki w samochodzie?

Wycieraczki trzeba systematycznie wymieniać. Zaleca się, by robić to dwa razy w roku. Najlepiej wraz z początkiem jesieni, gdy deszczowa pogoda zaczyna pojawiać się coraz częściej i następnie po zimie, czyli po tym, jak wykonywały naprawdę intensywną pracę niemal non stop. 

Podany czas zmiany wycieraczek jest jedynie orientacyjny. Należy regularnie sprawdzać, w jakim są stanie. Na ich zużycie ma wpływ m.in. jakość, rodzaj, a także intensywność eksploatacji samochodu.  

***

Zobacz także:

Postaw na parapecie. Skutecznie zastąpi drogie urządzenia! To naturalny oczyszczacz powietrza

Zaparz w gorącej wodzie i podlej zamiokulkasa. Obrodzi nowymi liśćmi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wycieraczki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy